شیروژان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

رینوپلاستی چیست و چه افرادی به عمل رینوپلاستی نیاز دارند؟

رینوپلاستی یک روش جراحی بینی است که انجام آن به دو دلیل پیشنهاد می‌شود، ابتدا این روش برای بهبود زیبایی ظاهر بینی انجام می‌شود و هدف از آن تولید نتیجه‌ای است که با بقیه اجزای صورت هماهنگی داشته باشد. دوم برای کاهش انسداد راه تنفس بینی به منظور فراهم آوردن امکان تنفس راحت و بدون مانع انجام می‌شود. در بیشتر موارد عمل رینوپلاستی بینی استخوانی یا گوشتی، چه از جنبه‌های زیبایی چه از نظر عملکرد سیستم تنفسی، به یک روش انجام می‌گیرند.

[caption id="attachment_1467" align="aligncenter" width="750"]رینوپلاستی چیست رینوپلاستی چیست[/caption]

دلایلی احتمالی که ممکن است شخصی به دنبال عمل رینوپلاستی باشد

 • صورتی که بر اثر آسیبی در گذشته، بینی شکسته یا آسیب‌دیده باشد
 • بینی کج یا منحرف باشد
 • پشت بینی برآمدگی وجود داشته‌باشد
 • پشت بینی تورفتگی وجود داشته‌باشد
 • بینی خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد
 • نوک بینی خیلی ضخیم، گرد یا ناهموار باشد
 • بینی و لب، بعد از جراحی قبلی برای شکاف لب یا شکاف کام، نیاز به ترمیم داشته باشد

شبیه‌سازی کامپیوتری از عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی چیست؟

تصویرسازی کامپیوتری می‌تواند ایده‌ای از بینی بعد از عمل، به شما بدهد. با وجود سیستم‌های زیاد، شبیه‌سازی کامپیوتری پروفایل بینی می‌تواند به راحتی انجام شود. شبیه‌سازی از نمای جلوی بینی از نظر فنی، کاری دشوارتر است و ممکن است همیشه از کیفیت لازم برخوردار نباشد. صرفنظر از تخصص جراح، نتیجه تا حدودی تقریبا متفاوت از نتیجه حاصل از شبیه‌سازی است.

سن مناسب برای انجام عمل رینوپلاستی چیست؟

مطالعات نشان می‌دهند که حداقل سن مناسب برای عمل جراحی رینوپلاستی 17 سال در نظر گرفته می‌شود به این دلیل که در این سن، تشکیل ساختارهای استخوانی صورت تکمیل شده و شکل اسکلت استخوانی صورت بعد از این سن، تغییر زیادی نخواهد کرد. انجام عمل در سنی زودتر از 17 سال، به‌ندرت ممکن است توصیه شود. در صورتی که سن بیمار پایین باشد، در صورت نیاز، پزشک درباره انجام آن در سال‌های آینده با بیمار صحبت خواهد کرد.

آیا من هم می‌توانم از این عمل جراحی  استفاده کنم؟

[caption id="attachment_1468" align="aligncenter" width="750"]رینوپلاستی چیست رینوپلاستی چیست[/caption]

شما ممکن به دلایل زیر کاندید مناسبی برای انجام جراحی رینوپلاستی باشید:

 • مدتی است که در مورد بهبود ظاهر بینی خود فکر می‌کنید.
 • آسیب یا عفونتی، شکل بینی شما را برای مدتی بیش از 12 ماه تغییر داده‌است.
 • ممکن است ناهنجاری مادرزادی مانند شکاف لب داشته‌اید که در سن جوانی ترمیم شده‌است و اکنون حداقل 17 سال سن دارید و دوست دارید ناهنجاری بینی خود را نیز ترمیم کنید.
 • اثرات پیری شکل بینی شما را تغییر داده‌است. ممکن است احساس کنید که نوک بینی شما آویزان است و افتادگی دارد.
 • تنفس از طریق بینی دچار مانع است و درمان‌های پزشکی مانند استفاده از اسپری بینی تاثیر بلندمدت ندارند.
 • شما می‌توانید انسداد راه تنفس بینی را با فشار دادن نوک بینی به سمت بالا یا کشیدن بافت گونه به اطراف، بهبود دهید.

جراحی رینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

دو تکنیک اساسی در عمل جراحی رینوپلاستی مورد استفاده قرار می‌گیرد:

-         تکنیک رینوپلاستی بسته

در این روش، هیچ برشی روی پوست انجام نمی‌گیرد و ساختار بینی از طریق برش‌هایی داخل سوراخ بینی، به هم نزدیک می‌شود. وقتی اصلاحات ساختارهای غضروفی و استخوانی بینی انجام شد، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

-         تکنیک رینوپلاستی باز

یک برش کوچک در سراسر کلوملا یا همان پوست نازک جداکننده دو سوراخ بینی قرار داده می‌شود. این برش با برش در قسمت داخلی سوراخ بینی ترکیب می‌شود. سپس پوست نوک بینی با دقت بالا برداشته می‌شود و غضروف‌ها و استخوان‌های بینی اصلاح می‌شوند. در پایان، پوست دوباره کشیده شده و برش‌ها با بخیه‌های ریز بسته می‌شوند. جای زخم روی پوست به خوبی بهبود می‌یابد و در بیشتر موارد به سختی قابل درک است.

تفاوت بین رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

اکثر متخصصین قبول دارند که با هر دو تکنیک بسته و با روش باز می‌توان به نتایج عالی رسید. مزایای استفاده از روش بسته شامل عدم وجود اسکار خارجی و کاهش نیاز به پیوند غضروف در طی عمل است. از مزایای تکنیک باز هم می‌توان به دید بهتر ساختارهای بینی و یادگیری آسان تر برای جراحان تحت آموزش اشاره کرد. اکثر کارشناسان قبول دارند که انتخاب تکنیک - بسته یا باز - از اهمیت زیادی برخوردار نیست و جراحان باتجربه با هر دو روش می‌توانند به نتایج عالی برسند. جراح شما باید در مورد چرایی انتخاب هر یک از این روش‌ها توضیحاتی به شما ارائه دهد.

انتظارات قبل از عمل جراحی

قبل از عمل، پزشک سوابق مفصلی از شما خواهد گرفت که شامل شکایت‌های شما از تنفس و خواسته‌های شما در مورد ظاهر بینی‌تان است. همچنین از شما در مورد سوابق بیماری در گذشته، داروهایی که مصرف کرده‌ای، آلرژی‌ها، عادت به کشیدن سیگار، جراحی‌های قبلی و موارد دیگر سوال می‌کند. جراح شما، معاینه بالینی انجام می‌دهد. این ممکن است شامل معاینه داخل بینی با آندوسکوپ باشد. این معاینه در مورد وضعیت خط میانی بینی و مخاط موجود در قسمت عبور هوا در بینی، اطلاعاتی می‌دهد. جراح ممکن است در مورد جزییات تغییراتی که در بینی شما ایجاد می‌شود، توضیحاتی به شما بدهد. قبل از عمل، عکس‌هایی از جهات مختلف از بینی شما گرفته می‌شود که با استفاده از آنها می‌توانید خواسته‌ها و انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید. برخی از پزشکان از شبیه‌سازی رایانه‌ای استفاده می‌کنند تا بهتر به شما نشان دهند که بعد از عمل وضعیت بینی شما چگونه خواهد بود. البته تصاویر شبیه‌سازی شده نتیجه نهایی را به طور قطعی پیش‌بینی نمی‌کنند، با این حال برخی از جراحان احساس می‌کنند که این ابزار می‌تواند برای جراحی آنها مفید باشد. جراح شما همچنین در مورد خطرات، فواید و عوارض احتمالی روش‌های جراحی زیبایی بینی با شما صحبت خواهد کرد. این گفتگو شامل نوع بیهوشی که برای شما انجام خواهد شد نیز می‌شود. در این عمل جراحی، بیهوشی عمومی بیشتر انجام می‌شود. از بی‌حسی موضعی با آرام بخش نیز ممکن است استفاده شود.

انتظارات بعد از عمل

به طور معمول می‌توانید از همان عصر روز جراحی یا صبح روز بعد، ابتدا با کمک، از خواب بلند شوید و راه بروید. بر روی بینی خود آتل خواهید داشت. بسیاری از جراحان باندی را در بینی می‌گذارند تا از خونریزی یک یا دو شب جلوگیری شود. در صورت عدم استفاده از باند، ممکن است بینی شما مقداری خونریزی داشته باشد. این عارضه به طور معمول به خودی خود یا با اسپری بینی فروکش می‌کند.

در هفته اول بعد از عمل، تنفس از طریق بینی ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد. شما باید برای میزان متوسطی از تورم و مقداری کبودی پوست آماده باشید. این میزان تورم از یک بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است. ممکن است یک ماسک سرد روی چشم شما و بالای اسپلینت یا گچ بینی قرار گیرد تا تورم و کبودی کاهش یابد. به طور کلی بیشتر تورم و کبودی در طی 7-14 روز فروکش می‌کند، با این حال ممکن است در برخی موارد، تورم تا 2 ماه ادامه یابد. قابل انتظار است که در پایان 1 سال، ظاهر نهایی بینی شما دیده شود.

جستجوی بهترین جراحان رینوپلاستی

با توجه به اینکه عمل رینوپلاستی بیشتر برای هماهنگی ظاهری و زیبایی اجزای صورت انجام می‌شود و نقش مهمی در چهره دارد . بهتر است برای انجام این عمل با تحقیق از منابع معتبر علمی و جستجو برای یافتن بهترین پزشکان جراح رینوپلاستی از انجمن‌های علمی کشور، بهترین گزینه‌ها را برای خود در نظر بگیرید. چرا که معمولا افرادی در انجمن‌های پزشکی معرفی می‌شوند که از نظر علمی و مجوز وزارت بهداشت و درمان مورد تایید باشند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 5 آبان 1398

صحبت کردن به زبان های گوناگون همچون زبان انگلیسی آسان است و لازم است تمرین کنید


یادگیری زبان انگلیسی سفر را آسان تر می کند. همانطور که ممکن است شنیده باشید، از آنجا که انگلیسی در کشور های گوناگون استفاده می گردد و به عنوان زبان دوم در بیش از صد و هجده کشور جهان به عنوان زبان اول صحبت می شود، یادگیری این زبان موجب می شود که در سفر به شهر های گوناگون آسانتر با دیگران صحبت کنید و سفر خوبی داشته باشید.

در واقع، اطلاعیه ها در فرودگاه ها، جدول زمانی قطار ها، اطلاعات اضطراری و علائم خیابانی اغلب به زبان انگلیسی، از جمله در کشورهایی که در زبان مادری از الفبای متفاوتی استفاده می کند، موجود است. ناگفته نماند که هنگام مسافرت به کشوری که به آن زبان صحبت نمی کنید ، واقعا ضرورت پیدا می کند شخصی را پیدا کنید که حداقل کمی با زبان انگلیسی آشنا باشد. پس چه بهتر است که خودتان با مطالعه و یادگیری در کلاس های آموزشی، این زبان را به خوبی بیاموزید.

کلاس های آموزشی در شهر های مختلف از جمله تهران برگزار می گردد و ما به شما کلاس های زبان انگلیسی آموزش زبان دایلو را معرفی می کنیم که با ورود به https://dialolanguage.com/english-speaking-class/ می توانید کلاس مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یادگیری زبان انگلیسی می تواند شما را "باهوش تر" کند و تاثیرات ذهنی خوبی داشته باشد.

یادگیری یک زبان خارجی توانایی های شناختی و تحلیلی شما را تقویت می کند. یادگیری یک زبان جدید می تواند دشوار باشد و شامل تمرین های ذهنی زیادی باشد. تحقیقات انجام شده در یک مطالعه سوئیسی نشان می دهد که یادگیری یک زبان جدید ساختارهای مغز را تغییر می دهد، بر قسمت هایی از مغز مسئول حافظه، فکر و آگاهی تأثیر می گذارد و می تواند شما را خلاق تر کند.

در دراز مدت نیز، دو زبانه بودن می تواند مغز را قوی و سالم نگه دارد و از مهارت های تمرکز و حافظه پشتیبانی کند. در سطح فردی، شخصیت را بهبود می بخشد و احساس خود ارزشی را افزایش می دهد. به عبارت ساده، یادگیری یک زبان خارجی باعث می شود مغز قوی تر و خلاق تر شود.

یادگیری زبان انگلیسی نه تنها مفید است، بلکه رضایت زیادی نیز می بخشد و پیشرفت باعث می شود احساس خوبی به شما دست دهد. آیا یادگیری زبان انگلیسی آسان است؟ با وجود هجی کردن لیست طولانی از افعال نامنظم، انگلیسی یکی از پرکاربرد ترین زبان های جهان است. این زبان اصلی علوم جهانی، تجارت و گردشگری است.

می توان گفت که تا سال دو هزار وبیست، حدود 2 میلیارد نفر از زبان انگلیسی استفاده خواهند کرد که در محیط های کاری و دانشگاهی خواهد بود. به دلیل محبوبیت آن، فقدان منابع یادگیری وجود نخواهد داشت، خواه بخواهید مهارت های خود را بصورت آنلاین یا آفلاین مطالعه و تمرین کنید.

اما چگونه سریع انگلیسی یاد بگیریم؟ کلاس با کیفیت زبان انگلیسی همچون دوره های زبان دایلو می توند تاثیر بالایی در یادگیری شما ایجاد کند و همچنین می توانید به روش اصولی به مطالعه و یادگیری بپردازید.

مطمئناً شما یک برنامه مطالعه شخصی تهیه خواهید کرد که نیازهای شما را کاملا برآورده سازد. فقط کافی است اولین درس خود را در کلاس یا به صورت آنلاین بیاموزید و سفر یادگیری خود را شروع نمایید.

لازم است که شما در طول دوره یادگیری خود دید روشنی داشته باشید. قبل از پاسخ دادن به سوال "چگونه می توانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟"، دلیلی را پیدا کنید که چرا باید مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشید. اینکه شما دید روشنی داشته باشید، به شما کمک می کند در طی فرایند یادگیری متمرکز و مداوم باشید.

بخش قابل توجهی از انگیزه برای ماندن در مسیر را برای شما ایجاد می کند، حتی اگر خودتان علاقه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست بدهید. فضایی را ایجاد کنید که در آن درس بخوانید نه به این دلیل که مجبور هستید بلکه به این دلیل که می خواهید و علاقه مند به آشنا شدن با این زبان هستید.

در مورد دلایلی که یادگیری این زبان برای شما بسیار مهم است  تامل کنید. آیا هدف خاصی دارید؟ مطمئن شوید که به اندازه کافی قابل توجه برای ایجاد انگیزه برای ادامه حرکت در طول سفر در یادگیری زبان است. هرچه بیشتر تمرکز داشته باشید، سریع تر و آسان تر پیشرفت خواهید کرد.

اهداف مشخصی را برای خود تعیین کنید. چه مدت طول می کشد شما زمان انگلیسی را بیاموزید؟

اول از همه، این به اهداف شما و یک برنامه مطالعه بستگی دارد. بعد از مشخص کردن چرا می خواهید به زبان انگلیسی مهارت پیدا کنید ، دقیقا چه چیزی را می خواهید برای دستیابی به دست بیاورید و زمان آن. تعیین اهداف واضح و مشخص، وضوح لازم در روند کار را به شما می دهد و به شما در تصمیم گیری صحیح کمک می کند. یک هدف بلند مدت و کوتاه مدت تعیین کنید و روی کار به سمت آنها متمرکز شوید.

در اینجا چند نمونه از اهداف اشاره می کنیم:

·       می خواهم یاد بگیرم که به صورت روان به زبان انگلیسی انگلیسی صحبت کنم.

·       می خواهم به دیدار دوستان خود بروم و به آن ها گفتگو کنم.

·       می خواهم در دانشگاه ها یا مراکز حرفه ای مشغول به مطالعه و کار شوم.

توجه کنید که اهداف مشخص شده محدودیت زمانی ندارند. بنابراین، اضافه کردن مهلت برای ارزیابی پیشرفت شما بسیار مهم است.

علاوه بر این، اهداف نامشخص اندازه گیری دقیقی از موفقیت ندارند. منظورت از "صحبت روان" چیست؟ برای ثبت نام در دانشگاه مورد نظر چه کاری باید انجام دهید؟ شاید لازم باشد امتحان TOEFL / IELTS را بگذرانید یا سطح C1 داشته باشید. میزان موفقیت خود را پیدا کنید و اهداف خود را تا آنجا که ممکن است شرح دهید.

بیایید ببینیم که اهداف خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و با محدودیت زمانی چگونه است.

در طی 4 ماه، من می خواهم بتوانم با شرکای تجاری خود صحبت کنم و بدون استفاده از فرهنگ لغت به سرعت به آنها ایمیل بزنیم.

در طی 2 ماه ، من می توانم صحبت های کوچکی در مورد موضوعات مشترک همچون هواشناسی، گردشگری، ورزش و غیره با انگلیسی زبانان بومی انجام دهم.

بعد از گذشت 6 ماه یادگیری زبان انگلیسی، می خواهم در امتحان TOEFLامتیاز 95 کسب کنم تا بتوانم متقاضی شوم و در دانشگاه های شناخته شده پذیرفته شوم.

 

اهداف خود را بلندپروازانه جلوه دهید، اما در عین حال واقع بین باشید. اگر روزانه 8 ساعت کار می کنید، 5 ساعت در روز برای یادگیری زبان انگلیسی صرف نکنید. بر هم زدن هرگز به نتایج بالایی منجر نمی شود. در عوض، یک برنامه یادگیری متعادل را بیاندیشید و از کوچک شروع کنید.

اما مرتبا یاد بگیرید. در حقیقت، تمرین روزانه برای مهارت زبان شما مهم است. حتی اگر فقط 30 دقیقه برای آن وقت بگذارید، به جای یک ساعت، بهتر از هیچ چیز است.

آیا دوست دارید انگلیسی را با یک مدرس یاد بگیرید یا تحصیل در کلاس های گروهی را ترجیح می دهید؟ روش های مختلفی برای یادگیری یک زبان وجود دارد. فقط بدانید چه چیزی برای شما بهتر است، به اهداف خود متعهد بمانید و تمرین کردن زبان انگلیسی را هیچ وقت فراموش نکنید تا بتوانید این زبان را به خوبی بیاموزید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آبان 1398

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات