دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

نتیجه ثبت خانه سینما چه شد

نتیجه ثبت خانه سینما چه شد

20161107133848_2268

رمضانعلی حیدری خلیلی در گفتگویی اطلاعاتی در مورد خانه سینما که قرار بود ثبت شود به ما داد.

رمضانعلی حیدری خلیلی درخصوص اقدامات جدید برای ثبت قانونی خانه سینما در وزارت کار انجام گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر مراحل در وزارت کار در حال انجام است، منطبق با قانون کار، صنوف دارند از آن ظرفیت استفاده می‌کنند اما ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی کشور در عرض دو سال نشست‌های منسجمی با هیات مدیره خانه سینما داشتیم و به یک پیشنهاد مشخص مبتنی بر قاعده قانونی و رسمیت فعالیت تشکل‌های فرهنگ و هنری مثل خانه سینما، تئاتر، موسیقی و انجمن خوشنویسان رسیدیم.

او ادامه داد: جنس این تشکل‌ها با دیگر موسسات فرهنگی و هنری فرق می‌کند زیرا در موسسات فرهنگی قاعده بر انتصاب است و این هیات موسس هستند که مدیرعامل را معرفی و انتخاب می‌کنند اما در تشکل‌ها به این صورت نیست و قاعده انتخابی انجام می‌شود و مجمع شکل می‌گیرد.

معاون توسعه فناوری سازمان سینمایی افزود: در تشکل‌ها از پایین به بالا، ارکان هیات مدیره را انتخاب می‌کنند و هیات مدیره برای مدت دو سال مدیرعامل را انتخاب می‌کند و در عین حال محدود است.

وی عنوان کرد: مبتنی بر این قاعده پیشنهاد مشخصی برای شورای عالی انقلاب فرهنگی در قالب یک ماده واحده داده شده و با توجه به اصلی که توضیح دادم، تمام تشکل‌های فرهنگی و هنری در حوزه فرهنگ فعالیت دارند.

حیدری خلیلی ادامه داد: نحوه تاسیس فعالیت و نظارت در آن روشن شده تا ان‌شاءالله تحت تاثیر سلیقه افراد مختلف قرار نگیرد و این موضوع رسمیت پیدا کند و نقش تشکل‌ها در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری مشخص خواهد شد و در نهایت مسئولیت و حقوق آنها نیز در این رابطه مشخص می‌شود. همزمان با ماده واحده‌ها، آیین‌نامه آن نیز آماده شده و به دفتر وزیر ارشاد تحویل می‌شود تا با تایید ایشان به شورای عالی انقلاب فرهنگی منعکس شود.

معاون توسعه فناوری سازمان سینمایی درباره آمار منتشر شده در این بخش اظهار کرد: در هفت ماه گذشته و تا مهرماه امسال سینمای ایران نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان فروش داشته است و ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تماشاگر داشته‌ایم. در هفت ماهه امسال ۱۷۵ درصد نسبت به هفت ماهه سال قبل رشد داشته‌ایم.

حیدری خلیلی ادامه داد: در کنار این کار، گنجینه‌ای از اطلاعات فروش سینمای ایران از گذشته وجود داشته و فکر کردیم این اطلاعات باید تولید و منتشر و در اختیار مردم قرار بگیرد. در این راستا سالنامه آماری سینمای ایران از سال ۶۴ تا ۶۸ را تولید کرده‌ایم که به زودی منتشر می‌شود، همچنین گزارش صنعت سینمای ایران از سال ۸۴ تا ۹۴ و مسیری که طی کرده است را در دست انتشار داریم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس |خطای ...

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس |خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس از ...

گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر

گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر |گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ...