دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر

گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر

|گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر از شیروژان|

خبرهای جدید جنجالی روز:

ترانه آرام ۱۱ سال شمسی می باشد که تغییر جنسیت داده و همچنین حالا در باره بازیگری فعالیت می کند و همچنین همچنان جزو فعال ترین ترنس های ایران می باشد.
با وارد شدن به آپارتمان کوچک ترانه انگار وارد منزل و خانه آدمی می شوم که کلکسیون پروانه های رنگی دارد. پروانه هایی که یک روز مثل خودش بوی پیله بودند و همچنین بعد از مدتی مجالس جهت پروانگی پیدا کرده اند. جهت همه ترنس ها آن پروانه شدن، دیر و همچنین زود دارد ولی باید توجه داشت سوخت و همچنین سوز ندارد! ترانه اکثرا و بیشتر از ۶ سال شمسی قبل مهمان سرنخ بود و همچنین حالا بعد از آن همه وقت، ملاقات دوباره من جهت انجام مصاحبه با ترانه در آپارتمانش شروع می می شود.
هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام

ترانه آرام

خانم تر شدم!«اون موقع که با هم مصاحبه کردیم، روی پله ۶ وایساده بودم، هم اکنون روی پله دوازدهمم! خیلی زود می رسم به پله بیستم.» راست می گوید: دیگر خبری از آن هم رنگ موهای تند و همچنین آراش های غلیظ نیست، عکس هایش را اغراق شده به دیوار نکوبیده، انگار دیگر دلیلی نمی بیند که چشمان خودش را پشت لنز های آبی و همچنین سبز پنهان کند. او حتی دیگر رفتارهایش هم خانمانه تر شده و همچنین آن را می قدرت از چیدمان منزل و خانه اش هم فهمید.

کلاه گیس های رنگارنگ بارشان را از منزل و خانه او بسته اند و همچنین رفته اند. موهایش را بلند کرده و همچنین آن هم خوشحالش می کند؛ باور کرده دیگر مستلزم و نیاز به کلاه گیس ندارد. منزل و خانه اش آرامشی مخصوص زنان و دختران جوان گرفته. دکور عوض شده ولی باید توجه داشت هنوز هم ترانه یک چیز قدیمی در منزل و خانه اش دارد؛ کلی شمع و همچنین کتاب که رفقای او خواهند بود. همه اینها نشان می دهد که ترانه در همه آن سال شمسی ها چقدر پهناور و بزرگ شده و همچنین چقدر آن هم روش که دوست داشته زندگی کردهاست. بعد از آنکه در سال شمسی ۹۱ مریم ملک آرا فوت کرد، ترانه به شناخته شدن ترین ترنس ایرانی تغییر پیدا کردن شد. او جهت همه همایش ها و همچنین سمینارها، پایان نامه های دانشجویی و همچنین خیلی چیزهای دیگر پیشقدم می باشد. هرچند به قول خودش دوستان ترنسش آنقدر که بایستی و حتما او را دوست ندارند.

هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام

اعتماد به نفسم بالاست

هنوز هم با گذشت آن همه سال شمسی از شکسته شدن تابوی تغییر جنسیت که با تلاش ترانه و همچنین امثال او شکل گرفت، خیلی ها خواهند بود که دل شان نمی خواهد جلوی دوربین بیایند و همچنین در مورد زندگی شان صحبت کنند و همچنین شاید ترانه را بتوان تنها کسی نامید که آن قدم را جهت عادی تر شدن حضور ترنس ها در جامعه برداشته می باشد. از او می پرسم چگونه و چطوری می می شود که تو اینقدر همه چیزت رو می باشد: «فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنم اعتماد به نفسم خیلی بالاست».

می خندد و همچنین ادامه می دهد:«به نظرم پنهان کردن ندارد، ما سال شمسی ها تلاش کردیم جهت آنکه به دیگران بفهمانیم جنسیت مان آن هم چیزی نیست که تو می بینید. بعد از کلی تلاش و همچنین طرد شدن، اراده و تصمیم راسخ به تغییر جنسیت گرفتیم.

حالا که خانواده راضی خواهند بود، خودمان هم در قالبی که دوست داریم زندگی می کنیم چرا بایستی و حتما همه چیز را پنهان کنیم؟ من جهت همین که پنهان نباشم تغییر جنسیت را انتخاب کردم وگرنه می توانستم مثل قبل همانطور که تا ۲۳ سالگی زندگی کرده بودم، زندگی ام را ادامه بدهم.»

اعتماد به نفس داشتن و همچنین خود را پنهان نکردن، جهت ترانه آن هم چیزهایی بود که او را به سمت بازیگری کشاند، با آنکه به قول خودش ۷ سال شمسی حضورش در کارگاه بازیگری یکی از قدیمی ترین کارگردان های ایران، پس نتیجه آن می شود که ای جز اتلاف وقت جهت او نداشت، ولی باید توجه داشت توسط یکی از بازیگران جدید به شکل جدی وارد عرصه بازیگری شد: «با رفت و همچنین آمدهایی که به محافل هنری داشتم آقای کیانوش گرامی را دیدم. ایشان هنگام و زمانی که متوجه علاقه شدید من به بازیگری شد، من را جهت حضور در کار معرفی کرد. تا هم اکنون ۴ تله فیلم دیدنی و جذاب بازی کرده ام و همچنین منتظر عقد قرارداد یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی با موضوع ترنس ها هستم. آن فیلم دیدنی و جذاب سینمایی آن هم پله بیستم می باشد که گفتم. من عاشق آن کار هستم و همچنین از حضور در آن هم لذت می برم.»

فعالیتم اکثرا و بیشتر شده می باشد

ترانه از جایش بلند می می شود، می رود سمت میز کارش و همچنین عکس هایی که در پشت صحنه فیلم دیدنی و جذاب ها با بازیگرانی مانند بهنوش بختیاری، بهاره رهنما، شایسته ایرانی و همچنین… انداخته را نشانم می دهد. بالای میز کارش کلی کاغذ رنگی چسبانده و همچنین کارهایش را لیست کرده می است و خواهد بود.هر روز ساعت ها پشت میز می نشیند و همچنین کانال تلگرام و همچنین سایتش را اداره می کند و همچنین در صورتی که دوستانش از او سوالاتی داشته باشند، شروع می کند به پاسخ دادن. می گوید یک روز بهنوش بختیاری را پشت صحنه یک کار دیده و همچنین چند ساعتی با هم در مورد ترنس ها گپ زده اند. بعد از آن هم بود که آن بازیگر نزدیک به ۸ ماه به عنوان سفیر ترنس ها فعالیت کرد، ولی باید توجه داشت از آنجا که دغدغه های بسیاری داشت نتوانست کارش را ادامه بدهد، جهت همین کنار کشید.

«چند ماهی می باشد که فعالیت هایم در تیم هایی که با دوستان ترنسم داریم چند برابر قبل شده می باشد. در صورتی که سر کار نباشم، هنگام و زمانی که بیدار می شوم تا شب نزدیک به ۵ ساعت زمان می گذارم و همچنین با بچه ها در حال صحبت کردن هستم. افرادی که تغییر جنسیت نداده اند و همچنین مردد خواهند بود را راهنمایی می کنم و همچنین به آنهایی که تغییر جنسیت داده اند ولی باید توجه داشت هنوز درگیر معظلات و مسائل و مشکلات خواهند بود، دلداری می دهم. آن تنها کاری می باشد که از دستم بر می آید.»

هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام
از خودم راضی نبودمترانه که تا ۲۳ سالگی، نامش امیر بود مثل خیلی از ترنس ها از زمان کودکی لباس های دخترانه می پوشید. او هم هنگام و زمانی که اراده و تصمیم راسخ گرفت تغییر جنسیت بدهد مانند خیلی های دیگر، معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشت؛ از راضی کردن خانواده تا اطلاعات کم و همچنین گنگی که از اوضاع بعد از تغییر جنسیت داشت. همین ها باعث شد ترانه اراده و تصمیم راسخ بگیرد تحقیقات میدانی اش را در باره ترنس ها اکثرا و بیشتر کند و همچنین با ساخت یک مستند خودش و همچنین دوستانش را به شهروندان و مردم شهر اکثرا و بیشتر بشناساند: «سال شمسی ها قبل یک اکیپ تشکیل دادم و همچنین شروع کردم به بررسی.

در بین راه با شراره عطاری آشنا شدم. شراره پیشنهاد ساخت یک مستند را داد، من هم قبول کردم. آن تنها کاری بود که می می شود به واسطه آن هم دید جامعه را عوض کرد.» رفت و همچنین آمدها و همچنین فعالیت هایی که ترانه و همچنین بقیه ترنس های پرکار و همچنین فعال جهت خودشان انجام دادند باعث یک اتفاق خوب شد: «خستگی من و همچنین بقیه افرادی که در آن باره فعالیت کردند زمانی از تن مان رفت که بعد از پخش مستند، مجلس جهت درمان هر تی اس مبلغ ۵ میلیون تومان تصویب کرد که آن، خبر خوبی جهت ما بود.»

با امیر خداحافظی کردم

شرایط در دوره هایی از زندگی جهت ترانه هم مانند دیگر ترنس ها سخت شد. او می توانسته بود در قالب مردانه اش بماند و همچنین به زندگی ادامه بدهد ولی باید توجه داشت اراده و تصمیم راسخ آن زن، چیز غیره ای بود؛ چیزی که او را مجاب کرد با تمام خوبی ها و همچنین بدی های زندگی امیر، با او خداحافظی کند و همچنین به سمت «ترانه» شدن قدم بردارد.

«جدید و تو و تازه ۱۱ سال شمسی می باشد که می توانم نفس بکشم. تا قبل از آن، نفس کشیدن جهت من خیلی سخت بود. مدام احساس تنگی نفس داشتم. البته طبیعی می باشد که بعد از عمل، خیلی از ما دچار افسردگی می شویم.»

هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام
افسردگی ای که ترانه از آن هم حرف می زند و همچنین دلایلی که از آن هم صحبت به میان می آورد کمی طبیعی می باشد: «از آنجا که فرد ساعت ها زیر عمل جراحی می ماند، طبیعتا افسرده می می شود ولی باید توجه داشت منظور من از افسردگی اتفاقی می باشد که بعد از عمل می افتد. بچه های ترنس قشری خواهند بود که تمام نگاه ها را روی خودشان می بینند و همچنین همین مساله، گمراهشان می کند که بعد از عمل قرار می باشد همه دنیا تنها و فقط به آنها نگاه کنند، در حالیکه اینطور نیست. بعد از عمل آنها به یک فرد طبیعی تغییر پیدا کردن می شوند که قرار نیست همه نگاه ها را به سمت خودشان بکشانند و همچنین یک زندگی رویایی بسازند.یک مساله دیگر هم ماجرای بچه دار شدن از طریق طبیعی می باشد که خوب امکانش جهت هیچکدام از ما وجود ندارد. کسی که نیت و اراده دارد تغییر جنسیت بدهد بایستی و حتما با آن مسائل کنار بیاید.»

مادر نمی شویم

آن ناتوان بودن از مادر شدن را آن هم قدر تلخ به زبان می آورد که غصه ام می گیرد. خودم را می گذارم جای او با تمام احساس مخصوص زنان و دختران جوان ای که دارد. حس تکان خوردن یک موجود در وجود هر زنی، شاید ناب ترین اتفاق زندگی اش را رقم بزند ولی باید توجه داشت ترنس ها ممکن نیست آن حس را تجربه کنند، تنها راهی که در پیش دارند به سرپرستی گرفتن یک کودک از بهزیستی می باشد.

ترانه چندباری تا پای ازدواج رفت ولی باید توجه داشت هیچوقت لباس عروسی به تن نکرد. سال شمسی ها قبل که با او صحبت کردم خیلی دلش می خواست ازدواج کند، ولی باید توجه داشت آن روزها یک «نه» غلیظ، جوابی می باشد که او به سوالم می دهد: «چند بار تا هم اکنون خواستگار جدی داشتم.

اغلب هم آدم های معمولی بودند و همچنین خودشان با تغییر جنسیت من مشکلی نداشتند ولی باید توجه داشت مشکل خانواده ها بودند. یک بار تا پای سفره عقد رفتیم ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که خانواده طرف فهمیدند مراسم به هم خورد. از آن هم موقع تا هم اکنون مسیر زندگی ام را عوض کردم و همچنین دیگر دلم نمی خواهد ازدواج کنم.»

هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام
ترنس های موفق بسیاری داریمیکی از اتفاقاتی که باعث می می شود شهروندان و مردم شهر جامعه نظرشان نسبت به ترنس ها مساعد نباشد، نوع پوشش و همچنین رفتاری می باشد که تعداد خیلی زیاد اندکی از آن اشخاص جهت خودشان انتخاب می کنند و همچنین جمعیت عظیمی از دوستان خودشان را با آن حرکت در نگاه شهروندان و مردم شهر زیر سوال می برند: «من هم قبول دارم که یک عده خیلی زیاد کمی که شاید ۲۰ قسمت و بخش از کل جمعیت ما را تشکیل می دهند رفتار نامناسبی داشته باشند ولی باید توجه داشت بقیه ترنس ها به شکل کاملا معمولی، بدون آنکه حتی در نگاه دیگران، متغایر و متفاوت جلوه کنند زندگی خودشان را دارند و همچنین اتفاقا آدم های موفقی خواهند بود، از پزشک گرفته تا وکیل پایه یک دادگستری و همچنین استاد دانشگاه. نباید از روی آن هم عده اندک، در مورد بقیه اراده و تصمیم راسخ گیری و همچنین قضاوت کرد.»

هزینه تغییر جنسیت عکس دو جنسه تغییر جنسیت ترنس ها ترانه آرام قبل از عمل بیوگرافی ترانه آرام

توصیه های زنی که ۱۱ سال شمسی می باشد متولد شده، به خانواده های بچه های ترنس

در آن اراده و تصمیم راسخ پهناور و بزرگ، همراه شان باشید

قبول آن شرایط جهت خیلی از پدر و همچنین مادرها سخت و همچنین غیرقابل باور می باشد ولی باید توجه داشت خانواده تران چنین مشکلی با فرزند ترنس شان نداشتند و همچنین شاید به همین دلیل می باشد که او اینقدر در کار و همچنین زندگی اش موفق شده و همچنین «ترنس» بودن را انگی نمی داند که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد آن هم را پنهان کند. «زمانی که اراده و تصمیم راسخ به تغییر جنسیت گرفتم نزدیک عید ۸۳ بود. همه در منزل و خانه جمع بودند. آمدم و همچنین در حضور تمام فامیل گفتم از قالبی که در آن هم زندگی می کنم راضی نیستم و همچنین نیت و اراده تغییر جنسیت دارم کسی از شنیدن آن حرف شوکه نشد ولی باید توجه داشت پدربزرگم با پیشنهاد خرید منزل و خانه و همچنین خرج یک عروسی مجلل اراده و تصمیم راسخ داشت جلوی من را بگیرد که البته موفق نشد.»

متاسفانه تعداد بسیاری از خانواده ها زمانی که متوجه می شوند فرزندشان ترنس می باشد شروع می کنند به سرزنش کردن او. هنگام و زمانی که می بینند او باور دارد که ترنس می باشد از هراس آنکه آبروی شان نرود، او را از منزل و خانه و همچنین خانواده طرد می کنند.

بعضی ها هم بعد از عمل جراحی، به اشتباه فرزند ترنس شان را از دید اقوام و همچنین دوستان پنهان می کنند در حالی که همراهی خانواده بهترین موهبتی می باشد که آن اشخاص به آن هم مستلزم و نیاز دارند.»

گفتگوی خواندنی با “ترانه آرام” فعال‌ترین ترنس ایران +تصاویر در تاریخ ۳۱ May 2016 | 4:06 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر |جذاب و جالب ترین ...

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس |خطای ...

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس |خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس از ...