دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

محمود بصیری: ممنوع‌الکارم زیرا و به درستی که قیافه ام شبیه احمدی‌نژاده! +عکس

محمود بصیری: ممنوع‌الکارم زیرا و به درستی که قیافه ام شبیه احمدی‌نژاده! +عکس

|محمود بصیری: ممنوع‌الکارم زیرا و به درستی که قیافه ام شبیه احمدی‌نژاده! +عکس از شیروژان|

خبرهای جدید جنجالی روز:

به به گفته ساتین :  هنگام و زمانی که سراغ از بازیگر ممنوع‌التصویر هشت ساله‌ای را می‌گیریم و همچنین از او می‌پرسیم که آیا واقعا درست می باشد که به خاطر شباهتش با محمود احمدی‌نژاد – رییس‌جمهور سابق کشور – هشت سال شمسی از تلویزیون دور مانده می باشد؟ می‌گوید: هشت سال شمسی پیش زمانی که انتخابات مرتبط به ریاست محمود احمدی‌نژاد به پایان رسید، مدام از سوی وکلا تماس‌هایی با من گرفته می‌شد و همچنین می‌گفتند که آیا خودت خبر داری که ممنوع‌التصویر شده‌ای؟ که من آن هم زمان تنها و فقط به آن حرف‌ها می‌خندیم و همچنین اصلا باورم نمی‌شد که ظاهرا همین شایعات کم‌کم به واقعیت پیوست؛ دریغ ار آنکه هیچ‌کس جز داوود رشیدی، محمود استاد محمد و همچنین مرضیه برومند سراغم را نگرفت.

محمود بصیری ، متولد ۱۳۲۶ در شهرستان انار  بازیگر سینما و همچنین تلویزیون  می باشد.
بازیگر سریال‌های «آرایشگاه زیبا»، «هزاردستان»، «هتل»، «گل پامچال» در مورد‌ی غیبت هشت ساله‌اش در عرصه‌ی هنر و همچنین همچنین فعالیت‌های هنری‌اش، به پرسش‌های ایسنا پاسخ داد.

همسر محمود بصیری محمود بصیری مثل محمود احمدی‌نژاد قیافه محمود بصیری قیافه محمود احمدی‌نژاد شبیه محمود احمدی‌نژاد زندگینامه محمود بصیری خانواده محمود بصیری بیوگرافی محمود بصیری بازیگر ممنوع‌التصویر بازیگر محمود احمدی‌نژاد

وزیر ارشاد و همچنین رییس نهاد صدا‌و همچنین‌سیما می‌توانند راحت بخوابند

محمود بصیری خطاب به وزیر ارشاد و همچنین رییس نهاد صدا‌و همچنین‌سیما می‌گوید: امیدوارم هنگام و زمانی که وزیر ارشاد و همچنین رییس تلویزیون مسئولیتشان را به اشخاص غیره ای واگذار می‌کنند و همچنین به منزل و خانه‌هایشان می‌روند، بتوانند راحت بخوابند.

او در عین حال تاکید می‌کند که بابت اتفاقی که برایش افتاده و همچنین هشت سال شمسی ممنوع‌الکار بوده، از کسی شاکی نیست و همچنین هیچ‌کس را مقصر نمی‌داند و همچنین حتی می‌گوید: دست آن هم کسی که آن کار را کرده درد نکند!

آن بازیگر پیشکسوت که اکثرا و بیشتر ایفاگر نقش‌های طنز می باشد، در مورد‌ی عدم حضورش طی آن هشت سال شمسی در تلویزیون توضیح می‌دهد: هنگام و زمانی که جهت بازی در سریال «کتابفروشی هدهد» قرارداد بستم و همچنین هنوز بازی‌ام را شروع نکرده بودم، مدام با من تماس می‌گرفتند و همچنین می‌گفتند خبر داری که ممنوع‌الکار شدی؟! من در آن هم زمان باورم نمی‌شد. قبل از آن حرف‌ها به دلیل آنکه جهت «کتابفروشی هدهد» قرارداد بسته بودیم در آن هم سریال بازی کردم و همچنین جا دارد بگویم آن مجموعه در زمان خودش خوب پخش نشد. بعد از آن هم هم بازی در سریال «منزل و خانه اجاره‌ای» به کارگردانی رامین ناصرنصیر به من پیشنهاد شد و همچنین حتی چندین قسمت هم بازی کردم ولی هنگام و زمانی که جهت تلویزیون فرستادند و همچنین گریم مرا دیدند، آن هم قسمت‌ها را پخش نکردند و همچنین بعد از رفتن آقای احمدی‌نژاد آن هم قسمت‌ها را پخش کردند و همچنین جذاب و جالب بود که ابتدا قرار بود چند قسمت در آن سریال بازی کنم ولی باید توجه داشت تنها یک قسمت به من دادند که آن هم را هم حذف کردند. هشت سال شمسی پیش زمانی که انتخابات مرتبط به ریاست محمود احمدی‌نژاد به پایان رسید، مدام از سوی وکلا تماس‌هایی با من گرفته می‌شد و همچنین می‌گفتند که آیا خودت خبر داری که ممنوع‌الکار شده‌ای؟ که من آن هم زمان تنها و فقط به آن حرف‌ها می‌خندیم و همچنین اصلا باورم نمی‌شد؛ چرا که معتقد بودم بعضی از اشخاص یکسری شایعات را خودشان به راه می‌اندازند و همچنین خودشان هم آن هم شایعات را به واقعیت‌ها می‌پیوندند.

همسر محمود بصیری محمود بصیری مثل محمود احمدی‌نژاد قیافه محمود بصیری قیافه محمود احمدی‌نژاد شبیه محمود احمدی‌نژاد زندگینامه محمود بصیری خانواده محمود بصیری بیوگرافی محمود بصیری بازیگر ممنوع‌التصویر بازیگر محمود احمدی‌نژاد
بصیری به گفته‌هایش اضافه می‌کند: من اصلا از آن بحث و داستان ناخوش و غمگین نیستم و همچنین در حال حاظر هم نمی‌دانم چه بگویم؛ چرا که تصورم آن می باشد که حرف دیروز دیگر گفتنی نیست، بایستی و حتما راجع‌ به فردا گفت.

دلم سوخت جهت …

او همچنین همچنین در پاسخ به آنکه در حکومت فعلی چقدر امیدوار هستید که کارهای بسیاری به تو پیشنهاد می شود؟ می‌گوید: اتفاقا در حال حاضر کارهای خیلی بسیاری به من پیشنهاد شده که سناریوی آن هم‌ها در منزل و خانه‌ام می باشد ولی باید توجه داشت احساس می‌کنم به درد من نمی‌خوردند که آنها را قبول کنم. جا دارد بگویم به خاطر ممنوع‌الکار بودنم طی آن هشت سال شمسی حتی یک بار هم پیگیری نکردم در حالی که بعضی‌ها به من می‌گفتند می‌توانی شکایت کنی ولی من آن کار را نکردم به دلیل آنکه من از هیچ‌کس شاکی نیستم، هر کس که آن کار را انجام داده دستش درد نکند ولی طی آن هشت سال شمسی جهت دو تا از کارهایم واقعا دلم سوخت که یکی از آنها پیشنهاد آقای کیانوش عیاری بود که با من حتی قرار هم گذاشت ولی باید توجه داشت بعد رفت و همچنین پشت سرش را هم نگاه نکرد! فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم در صورتی که اشتباه نکنم فیلم دیدنی و جذاب «منزل و خانه پدری» بود که قرار بود در آن هم ایفای نقش کنم.

وزیر ارشاد یا وزیر انشاء؟

بصیری گفتن می‌کند: حتی طی آن چند سال شمسی که ممنوع‌الکار بودم، تیزر کارهایم را هم از فیلم دیدنی و جذاب و همچنین سریال‌ها درآوردند که من آن هم زمان هم گفتم که اشکالی ندارد، چه بگویم؟! زمانی که رییس نهاد صداوسیما و همچنین یا وزیر ارشاد نگویند محمود بصیری کجاست، آیا واقعا وزیر ارشاد، وزیر ارشاد می باشد؟ به نظر من وزیر انشاء هم نیست.

دست یار اقتصادی و مالی صداوسیما جواب نامه‌ام را نداد

او ادامه می‌دهد: جا دارد در همین‌جا توضیح بدهم و همچنین گله‌ای از مدیران تلویزیون کنم. زمانی که سریال «هزار دستان» را با مرحوم علی حاتمی کار می‌کردیم من با پول خودم ۲۴ ماشین ارتشی را به خاطر علی حاتمی و همچنین سریال «هزاردستان» پیدا کردم و همچنین تعمیر کردم ولی در حال حاظر دیگر اثری از آنها نیست، در حالی که در صورتی که آن هم موتورها در حال حاظر وجود داشت هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان قیمتش بود. من حدود چهار – پنج سال شمسی پیش خطاب به آقای تقدس‌نژاد (دست یار اقتصادی و مالی و همچنین اداری نهاد صداوسیما) نامه‌ای نوشتم و همچنین در آن هم نامه قید کردم که ۲۴ ماشین ارتشی را که خودم آنها را تعمیر کردم و همچنین از جیبم پول گذاشتم، نیست. پولم را که خوردند هیچ، فدای سر علی حاتمی ولی باید توجه داشت حرف من آن بود که آن ۲۴ ماشینی که من آوردم در حال حاظر دیگر نیست. متاسفانه به نامه‌ای که من در آن خصوص نوشتم هم اصلا جوابی داده نشد.

پیشنهاد بازی در «شاهگوش» در نقش احمدی‌نژاد

محمود بصیری که به گفته‌ی خودش ایفای نقش احمدی‌نژاد در سریال «شاهگوش» داود میرباقری به او پیشنهاد شده بود، در بخشی دیگر در مورد‌ی نپذیرفتن آن نقش در سریال «شاهگوش» توضیحاتی را ارائه می‌دهد و همچنین می‌گوید: اوایل قرار بود نقش صاحب پژوی ۵۰۴ که در سریال «شاهگوش» به او مشکوک می‌شوند را من بازی کنم. آن کاراکتر که شبیه آقای احمدی‌نژاد بود، ابتدا رُلش به من پیشنهاد شد ولی باید توجه داشت قبول نکردم. در دور دوم انتخابات احمدی‌نژاد هم مرا به جایی دعوت کردند و همچنین گفتند که می‌خواهیم یک قرارداد با تو ببندیم. در آن هم موقع به من اعلام شد که در یکی از فیلم دیدنی و جذاب‌ها قرار می باشد در مقابل محمدرضا شریفی‌نیا نقش دستیار کارگردان را بازی کنم، در آن هم حین که با عوامل صحبت می‌کردیم یکی از اشخاص آنجا به من گفت آقای بصیری کاپشن آقای احمدی‌نژاد را دیده‌اید؟ من در جواب گفتم: بله چگونه و چطوری؟ او به من گفت بایستی و حتما برویم و همچنین یکی از آن همین کاپشن‌ها برایتان بخریم! که من آن هم‌ لحظه از جایم بلند شدم و همچنین گفتم که خیلی ممنون من حتی چای تو را نمی‌خواهم و همچنین آنجا را ترک کردم؛ به دلیل آنکه من نمی‌توانم کسی را مسخره کنم تا چهار فرد یا شخص بخندند در حالی که ایفای آن نقش جهت من پول خیلی بسیاری داشت، ولی باید توجه داشت کاری بود که مرتبط به مسائل انتخاباتی می‌شد.

او همچنین می‌افزاید: بر آن اساس به غیر از «شاهگوش» چندین کار دیگر هم به من پیشنهاد شد و همچنین از من خواسته شد که نقش احمد‌ی‌نژاد را بازی کنم. حتی یکی از کارهایی که به من پیشنهاد شد تله تئاتری با عنوان «من کپی نیستم» بود که سناریوی آن هم در حال حاضر هم در منزلم می باشد.

خود احمدی‌نژاد اجازه بدهد نقشش را بازی می‌کنم

بصیری خاطرنشان می‌کند: در صورتی که روزی خود آقای احمدی‌نژاد حضورا بیاید و همچنین به من اجازه دهد که نقشش را بازی کنم، با رضایت خودش حتما قبول می‌کنم که آن کار را بکنم در غیر آن صورت نه. آن جمله را به آقای میرباقری هم گفته‌ام. پول جهت من ارزشی ندارد بلکه اصل کار برایم مهم می باشد.

بعضی روزنامه‌ها به درد شیشه پاک‌ کردن هم نمی‌خورند

بازیگر مجموعه «زی‌زی‌گو‌لو» سپس با گفتن آنکه هنوز پیشکسوت نشده و همچنین در مرحله شاگردی می باشد، با گله‌مندی از بعضی از روزنامه‌ها خاطرنشان می‌کند: در حال حاضر روزنامه‌هایی در حال کار خواهند بود که به نظر من حتی به درد شیشه‌ پاک‌ کردن هم نمی‌خورند؛ چرا که گاهی کارهایی انجام می‌دهند که اصلا صحت ندارند، در مقابل من افرادی را سراغ دارم که حتی روزنامه‌های ۶۰ سال شمسی پیش را هم پیش خود نگه داشتند و همچنین از آن هم‌ها خاطره‌های خوب دارند. به نظر من یک روزنامه خوب بایستی و حتما حرفی جهت گفتن داشته باشد تا دائما در خاطره‌ها بماند؛ ضمن آنکه ما روزنامه نویس و خبرنگار خوب داشتیم و همچنین داریم.

بصیری ادامه می‌دهد: به عنوان مثال در قبل یکی از روزنامه‌ها با من مصاحبه‌ای انجام داد و همچنین از من پرسید محمود استاد محمد چگونه و چطوری شخصیتی بود؟ که من در جواب گفتم ما محمود زیاد داریم، هر محمودی که محمود استاد محمد نمی‌می شود ولی باید توجه داشت آنها جمله مرا عوض کردند و همچنین آوردند بصیری می‌گوید هر محمودی که محمود بصیری نمی‌می شود!

آن بازیگر پیشکسوت تئاتر در بخشی دیگر از گفت‌و همچنین‌گویش با اشاره به بازیگری در تئاتر و همچنین اهمیت به آن حوزه می‌گوید: به نظر من جوانان در ابتدا بایستی و حتما تئاترهای متنوع و گوناگون و مختلف را ببینند تا خوب و همچنین بد را از هم تشخیص بدهند و همچنین بفهمند بازیگری چیست. گاهی اتفاق می‌افتد یک بازیگر در تئاتر کاملا حرفه‌ای می باشد ولی باید توجه داشت در تصویر سینما و همچنین تلویزیون خوب درنمی‌آید و همچنین آن هم چهره روی صحنه تئاتر ۲۰ می باشد.

آن هنرمند در ادامه با اشاره به نقشی که در سریال «کتابفروشی هدهد» به کارگردانی مرضیه برومند داشت، یادآور می‌می شود: بنده «کتابخانه هدهد» را تنها و فقط به جهت آنکه یک کار فرهنگی بود با جان و همچنین دل انجام دادم. جا دارد بگویم خانم برومند جهت من خیلی زحمت کشیده می باشد. همچنین اشخاص غیره ای همچون زنده‌یاد محمود استادمحمد و همچنین داوود رشیدی عزیز که امیدوارم دائما سلامت باشد، زحمات خیلی بسیاری جهت من کشیده‌اند و همچنین در واقع آن هم‌ها بودند که باعث شدند من اکنون به اینجا رسیدم.

همسر محمود بصیری محمود بصیری مثل محمود احمدی‌نژاد قیافه محمود بصیری قیافه محمود احمدی‌نژاد شبیه محمود احمدی‌نژاد زندگینامه محمود بصیری خانواده محمود بصیری بیوگرافی محمود بصیری بازیگر ممنوع‌التصویر بازیگر محمود احمدی‌نژاد

مادرم می‌گفت اول جواب خانم برومند را بده!

او در بخشی دیگر در مورد همکاری‌هایی بی‌شماری که با مرضیه برومند داشت، توضیح می‌دهد: به یاد دارم زمانی که مادرم زنده بود دائما به من می‌گفت هنگام و زمانی که با خانم برومند کار می‌کنی حتی در صورتی که من شهروندان و مردم شهر هم، خانم برومند صدایت کرد اول کار او را انجام بده و همچنین بعد بیا و همچنین من را ببر؛ چرا که خانم برومند شامل کارگردانانی می باشد که هیچ‌ وقت کسی را الکی صدا نمی‌زند. او همچنین به دلیل آنکه مرا کاملا می‌شناسد به من کاملا میدان می‌دهد و همچنین دائما در کارهایش به من اجازه می‌داد تا از دیالوگ‌های بداهه بهره بری و استفاده کنم؛ ضمن آنکه هیچ‌وقت پیش نیامده که خانم برومند به من بگوید فلان جمله را به کار نبر. او دائما در کارهایش از من تشکر می‌کرد و همچنین به من انگیزه داده می باشد.

در «آب‌پریا»ی مرضیه برومند بازی کردم

او همچنین می‌افزاید: بعد از دوران هشت ساله‌ای که بیکار بودم یک سکانس از سریال «آب‌ پریا»ی مرضیه برومند را هم بازی کردم. ایشان دو سال شمسی پیش به من خبر دادند که سریالی به نام «آب پریا» را جهت ساخت در دست دارد، آن هم سال شمسی از من خواست که یک سکانس از آن کار را بازی کنم. طی آن چند سالی که در عرصه هنر فعالیت داشتم حتی یک بار هم نگفتم اسم مرا در کجا بنویسند و همچنین در کجا ننویسند چرا که اصلا برایم مهم نیست و همچنین معتقدم من در صورتی که خوب بازی کنم بیننده دنبالم را می‌گیرد.

بصیری با اشاره‌ به بازی‌اش در سریال قدیمی «آرایشگاه زیبا» مرضیه برومند یادآور می‌می شود: ابتدا در آن سریال قرار بود ۱۰ روز بازی داشته باشم ولی زمانی که خانم برومند اولین سکانس مرا در آن سریال دید به من گفت که بایستی و حتما در کل کار حضور داشته باشی. من جهت «آرایشگاه زیبا» خودم لهجه پیدا کردم و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد بگویم من زاده شهرستان کرمان شهرستان انار هستم نه قزوین ولی باید توجه داشت تمام تکه کلام‌هایم مثل «هندوانه را با چی میبرن» و همچنین «چایی را دم کردی یا من خودم بیام دم کنم»، بداهه بود.

سیمرغ هم بدهند دیگر خوشحال نمی‌شوم

او همچنین گفتن می‌کند: طی آن هشت سالی که در تلویزیون حضور نداشتم چشمانم آب آورد و همچنین دو ماه پیش چشمانم را عمل کردم. من در کارم دوست ندارم حتی یک فرد یا شخص هم از من دلخور می شود به همین خاطر دائما کار برایم مهم بوده نه پول. در حال حاظر هم در صورتی که مرا ببرند و همچنین به من جایزه سیمرغ بدهند خوشحال نمی‌شوم؛ چرا که هنگام و زمانی که می‌بینم آن سیمرغ‌ها مال من نیست و همچنین آن جماعت الکی هورا می‌کشند، من به خودم چه می‌توانم بگویم؟ من در صورتی که واقعا مرد باشم فلانی را دعوت می‌کنم و همچنین می‌گویم جایزه جهت شماست نه جهت من.

بصیری در قسمت و بخش غیره ای از صحبت‌هایش در مورد فیلم دیدنی و جذاب سینمایی در حال ساخت «مدرسه موش‌ها» به کارگردانی مرضیه برومند اظهار می‌کند: اخیرا خانم برومند مرا دعوت کرد تا به سر صحنه فیلم دیدنی و جذاب «مدرسه موش‌ها»اش بروم. من هنگام و زمانی که در آنجا بودم واقعا از نحوه کار عوامل و همچنین چینش دکور کار کیف کردم.

ماشین «هاپوکومار» را من ساختم

او همچنین با گفتن آنکه در اکثر کارهای تصویری و تلویزیونی مرضیه برومند حضور داشته می باشد، می‌گوید: در برنامه جذاب و جالب و خوب کودک «خونه‌ی مادربزرگه» که باز هم به کارگردانی مرضیه برومند تهیه شده بود، ماشینی که شخصیت هاپوکومار سوار آن هم می‌شد را من ساخته بودم. بعد از آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب خانم برومند بارها گفتند که آن ماشین را یادگاری نگاه دارند ولی باید توجه داشت آن کار را نکردند و همچنین هیچ اهمیتی هم ندادند.

آن بازیگر پیشکسوت همچنین می‌گوید: مرضیه برومند به عنوان کارگردان حرفه‌ای دائما در کار به من میدان می‌دهد و همچنین در مقابل عیب و همچنین ایرادها را هم به زبان می‌آورد. ما مثل خانم برومند کم داریم. او در کارش با هیچ‌کس رودربایستی ندارد و همچنین در صورتی که کار را خراب کنیم حتی شده ۳۰ بار هم صحنه را می‌گیرد و همچنین ادامه می‌دهد.

بچه که بودم ادای همه را درمی‌آوردم

بصیری سپس در پاسخ به پرسشی مبنی بر آنکه چگونه و چطوری شد که وارد عرصه‌ی بازیگری شدید؟ پاسخ می‌دهد: زمانی که بچه بودم از آدم‌هایی که در حال کار کردن بودند به راحتی نمی‌گذشتم و همچنین کارهایشان را دائما با دقت نگاه می‌کردم و همچنین هنگام و زمانی که به منزل و خانه می‌آمدم، عین آن هم رفتارها را تکرار می‌کردم و همچنین ادایشان را درمی‌آوردم. مادر خدابیامرزم هم از سادات بود و همچنین خیلی از آن کارها خوشش نمی‌آمد ولی هنگام و زمانی که می‌دید من آن کارها را به قدری زیبا انجام می‌دهم دائما می‌گفت «بچه‌ی من تی‌آتر خوب در می‌آورد.» تی‌آتر در قدیم آن هم ادا درآوردن بود که در حال حاظر اسمش شده تئاتر. زمانی هم که ۱۳ – ۱۴ ساله بودم دائما در مراسم‌هایی مثل نیمه شعبان، لباس‌هایی را درست می‌کردیم، خودمان را گریم می‌کردیم و همچنین سناریو می‌نوشتیم و همچنین بازی می‌کردیم. من از زمان کودکی هم در تعزیه بازی کردم. به یاد دارم که در کودکی در مراسم تعذیه، نقش طفلان مسلم را بازی می‌کردم و همچنین هنگام و زمانی که بزرگتر شدم به من نقش خولی را دادند! جذاب و جالب می باشد زمانی که نقش طفلان مسلم را بازی می‌کردم شهروندان و مردم شهر سر و همچنین صورتم را می‌بوسیدند و همچنین مرا تبرک می‌کردند و همچنین در مقابل هنگام و زمانی که بزرگتر شدم و همچنین نقش خولی را بازی کردم به زبان آذری به من می‌گفتند بر پدرت لعنت!

تئاتر‌های در حال حاظر دیگر تئاتر نیست

بصیری در ادامه اشاره‌ای هم به ورودش به عرصه تئاتر می‌کند و همچنین می‌گوید: سال شمسی ۷۱ بود که یک تئاتر با عنوان «پیروزی در شیکاگو» به کارگردانی داوود رشیدی انجام شد که در آن هم سال شمسی‌ها یک تئاتر بی‌نظیری بود و همچنین تمام سفرای ممالکت هر کدام به مدت ۱۰ شب آمدند و همچنین تئاتر را تماشا کردند، حتی زنده‌یاد محمدعلی فردین هم دو شب در آن هم زمان پیش ما آمد تا به ما خسته‌نباشید بگوید، در حال حاضر هم من خیلی تئاتر می‌بینم که اصلا تئاتر نیستند بلکه تنها و فقط چیزی جهت وقت پر کردن خواهند بود.

او همچنین همچنین تأکید می‌کند: به نظر من سیاهی لشکر، یکی از بهترین دانشگاه‌ها جهت هنر می باشد؛ چرا که در آنجا هنرپیشه‌های درجه یک و همچنین دو و همچنین منفی و همچنین مثبت دیده می‌شوند و همچنین ایرادهایی که از آن هم‌ها گرفته می‌می شود اشخاص حاضر در آنجا را متوجه می‌کند و همچنین در آنجا جدید و تو و تازه می‌فهمند بازیگری چیست. من افرادی را می‌بینم که جهت بازیگری کلاس هم می‌روند ولی ‌چیزی از کار نمی‌دانند.

او در ادامه در پاسخ به آنکه هم‌دوره‌ای‌های تو در تئاتر و همچنین سینما چه افرادی بودند؟ خاطرنشان می‌کند: داریوش اسدزاده در سال شمسی ۴۵ مسئول تئاتر نصر بود. در آن هم زمان او همچنین نیت و اراده داشت یک تئاتر بسازد و همچنین قبل از اجرا از بازیگران جدید خواست تا رُل‌هایشان را بخوانند و همچنین خودش به عنوان کارشناس کارشان را ببیند که چه کسی به درد صحنه می‌خورد. در آن هم زمان همه‌ی بازیگران جدید بازی کردند، من هم بازی کردم. هنگام و زمانی که همه آنجا را ترک کردند داریوش اسدزاده مرا به دفترش دعوت کرد و همچنین از من پرسید می‌خواهی تئاتر بازی کنی؟ از آن هم موقع بود که من کار تئاتر را به صورت حرفه‌ای آغاز کردم.

همکاری‌ با علی حاتمی از کجا شروع شد؟

آن بازیگر پیشکسوت سپس با اشاره به کارهایی که با مرحوم علی حاتمی داشت، تصریح می‌کند: کار کردن با آقای علی حاتمی واقعا افتخار بود. از سریال «سلطان صاحب‌قران» بود که آقای داوود رشیدی مرا به ایشان معرفی کرد و همچنین از آن هم زمان بود که با او همچنین آشنا شدم و همچنین در کارهایش حضور داشتم. در آن هم زمان هم، داوود رشیدی و همچنین هم محمود استادمحمد خیلی جهت من زحمت کشیدند. به یاد دارم در آن هم زمان استاد محمد از من کوچکتر بود ولی ۴۰ سال شمسی از لحاظ درسی از من جلوتر بود. او همچنین زمانی که فوت کرد تمام روزنامه‌ها نوشته بودند استاد محمود استادمحمد از دنیا رفت. در آن هم زمان من پیش خودم گفتم احتیاجی نبود اول اسمش استاد بیاورند؛ چرا که مرحوم استادمحمد، مادرزاد استاد بود. او انسانی بود که بی‌خودی صحبت نمی‌کرد، هیچ‌وقت هم در کارهایش از پول حرفی به میان نمی‌آورد و همچنین تنها و فقط کار برایش مهم بود.

کار کردن با مرتضی احمدی کیف دارد

بصیری در ادامه در مورد بازی‌هایی که در کنار مرتضی احمدی – پیشکسوت بازیگری – داشت، توضیح می‌دهد: با آقای احمدی در سریال‌های تصویری و تلویزیونی من‌الجمله سریال «آرایشگاه زیبا» همبازی بودم ولی در تئاتر با ایشان کار نکردم؛ چرا که آن بزرگان زمانی در تئاتر بودند که من حضور نداشتم. جا دارد بگویم کار کردن با مرتضی احمدی واقعا کیف دارد؛ چرا که او، هم خوش صداست، هم خوب حرف می‌زند و همچنین هم در کارش شیرین می باشد. در کل شخصیت مرتضی احمدی خیلی شیرین و همچنین دوست داشتنی می باشد.

او در عین حال می‌گوید: سال شمسی ۱۳۴۷ بود که یک تله‌تئاتر با عنوان «دماغ» به کارگردانی مسعود اسدالهی قرار بود ساخته می شود که من به همراه ثریا قاسمی، بهمن زرین‌پور و همچنین چند بازیگر دیگر که در حال حاظر اسم آن هم‌ها را به یاد ندارم، بازی کردیم.

هنگام و زمانی که محمود بصیری در گاراژ مکانیک بود!

بصیری در بخشی دیگر از صحبت‌هایش در مورد‌ی حرفه اصلی‌اش توضیح می‌دهد: آن هم‌روش که مطلع هستید حرفه و همچنین رشته اصلی من مکانیکی می باشد و همچنین من قبل از آنکه به روش حرفه‌ای وارد تئاتر، سینما و همچنین تلویزیون شوم، در گاراژ مکانیک بودم.

شبکه دو برایم مقدس می باشد

آن هنرمند همچنین در ادامه با تأکید بر آنکه شبکه دو سیما یکی از بهترین شبکه‌های سیماست، گفتن می‌کند: شبکه دو را دوست دارم؛ چرا که ورودم به تلویزیون با آن شبکه بود و همچنین به همین خاطر آن شبکه برایم خیلی مقدس می باشد. سال شمسی ۵۲ در «سلطان صاحب‌قران» مرحوم حاتمی بازی کردم، بعد از آن هم بود که محمود استادمحمد نیت و اراده داشت سریالی را با عنوان «گذر خلیل ده مرده» بسازد که همچنین و علاوه بر من اکبر مشکین، جمشید مشایخی، خسرو شکیبایی، محمد مطیع، غلامحسین لطفی و همچنین آهو خرمند هم در آن هم ایفای نقش داشتند. مرحوم استادمحمد در آن هم زمان تنها ۲۲ سالش بود ولی با آن هم سن کمش به جمشید مشایخی می‌گفت که مثلا در فلان قسمت و بخش بایستی و حتما فلان حرف را بزنید. بنده همچنین و علاوه بر «سلطان صاحبقران» در سریال «هزاردستان» مرحوم علی‌ حاتمی و همچنین فیلم دیدنی و جذاب «مادر» هم بازی کردم و همچنین معتقدم که فیلم دیدنی و جذاب‌های علی حاتمی را بایستی و حتما دید. ایشان یک «امیرکبیر» ساخت که ناصر ملک‌مطیعی نقش آن هم را ایفا کرد که به قدری زیبا پرداخته شده بود که همه خوششان آمده بود؛ آن در حالی می باشد که هر کارگردانی نمی‌تواند هر رُلی را موفق از آب دربیاورد.

کار طنز، شوخی‌ نیست

بصیری در ادامه با گفتن آنکه متأسفانه در حال حاظر دیگر کاری که شهروندان و مردم شهر را شاد کند کم می باشد، می‌گوید: هر کسی طنزکار نیست؛ چرا که اساسا طنز، کار شوخی‌ای نیست. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می‌دانم در اینجا اشاره‌ای هم به سیاه‌بازی‌های مرحوم سعدی افشار کنم و همچنین بگویم که او در سیاه‌بازی یک انسان بی‌نظیر بود. شخصا هنگام و زمانی که خبر فوت آن بزرگان را می‌شنوم غصه می‌خورم. در آن هم زمان در شبکه خبر تلویزیون شنیدم که هنگام و زمانی که سعدی افشار فوت کرد، گفته شد سعدی افشار سیاه‌باز معروف دار فانی را وداع گفت و همچنین سیاه‌بازی تمام شد. من خیلی از آن جمله ناخوش و غمگین شدم. مگر می‌می شود سیاه‌بازی تمام می شود؟! هزاران فرد یا شخص کار سعدی افشار را دیده‌اند و همچنین افرادی هم خواهند بود که مثل من عین او بازی می‌کنند و همچنین می‌توانند آن حرفه را ادامه دهند.

و همچنین ولی باید توجه داشت شباهت محمود بصیری به زنده ‌یاد سعدی‌افشار

او در عین حال از بازی‌هایی که در کنار زنده‌یاد سعدی افشار داشت، خاطره‌ای را تعریف می‌کند و همچنین می‌گوید: به یاد دارم در آن هم زمان که سعدی افشار زنده بود، یک کاری به من پیشنهاد شد که بایستی و حتما مقابل او همچنین سیاه‌بازی می‌کردم که من در آن هم موقع به خودش گفتم به احترامش آن کار را نمی‌کنم؛ در حالی که حتی صدایش را هم می‌توانم مثل خودش دربیاورم. به قدری صدایم شبیه اوست که در سریال «زی‌زی‌گولو» که مثل او حرف زده بودم، جذاب و جالب بود که در آن هم زمان دو فرد یا شخص به خاطر حضور من در زی‌زی‌گولو شرط‌بندی کرده بودند و همچنین گفته بودند که سعدی افشار در زی‌زی گولو بازی می‌کند. سال شمسی ۷۳ آن دو فرد یا شخص ۷۰هزار تومان شرط بندی کردند، در آن هم زمان مرحوم سعدی افشار هنگام و زمانی که دید که دوستش در حال باختن می باشد و همچنین جهت آنکه برد و همچنین باخت نشود به آنها اعلام کرد که در «زی‌زی‌گو‌لو» بازی نکرده‌ام ولی به جای محمود بصیری حرف زده‌ام!

او همچنین ادامه می‌دهد: من خودم شخصا سیاه‌بازی را می‌شناسم و همچنین در صورتی که بشود یک بار می‌خواهم به یاد زنده‌یاد سعدی افشار سیاه بازی کنم تا یکسری‌ها بیایند و همچنین ببینند. در حال حاضر در بعضی جاها می‌بینم که هنرسیاه‌بازی را خراب نموده اند و همچنین بعضی‌ها به جای سیاه‌بازی کنسرت می‌دهند؛ در حالی که در صورتی که سیاه‌بازی خوب انجام می شود کار خیلی زیبایی می باشد و همچنین عالی از آب درمی‌آید.

احمدی‌نژاد ماهی دو میلیون به بصیری می‌داد؟

بصیری در بخشی دیگر از صحبت‌هایش در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر آنکه طی آن چند سالی که در عرصه‌ی هنر زحمت کشیده‌اید، از تلویزیون راضی هستید؟ پاسخ می‌دهد: نه تلویزیون و همچنین نه وزارت ارشاد هیچ‌کاری جهت من نتوانست انجام بدهد، جز آنکه اکثرا و بیشتر به من لطمه زدند و همچنین هیچ‌کاری هم برایم نکردند. خیلی‌ها هنگام و زمانی که دیدند از من خبری نیست می‌گفتند محمود بصیری مریض می باشد و همچنین در منزل و خانه‌اش افتاده می باشد و همچنین آقای فلان ماهی دو میلیون تومان به او حقوق می‌دهد! بنده در همین‌جا آن حرف‌ها را تکذیب می‌کنم و همچنین می‌گویم که حتی یک قران هم از هیچ‌کسی پول قبول نکردم. طی آن مدتی که من نبودم تنها افرادی که از من یاد کردند داوود رشیدی به همراه خانواده‌اش، محمود استاد محمد و همچنین همچنین خانم برومند بودند.

اولین بازیگر مردی هستم که نقش زن را بازی کردم

آن بازیگر که به گفته‌ی خودش اولین هنرپیشه‌ی مردی می باشد که نقش زن را در سینمای ایران بازی کرده می باشد، در آن ارتباط به فیلم دیدنی و جذاب «دستفروش» ساخته‌ی محسن مخملباف اشاره می‌کند.

آن بازیگر همچنین با اشاره به نقش پیرزنی که در فیلم دیدنی و جذاب «دستفروش» محسن مخملباف ایفا کرده بود، یادآور می‌می شود: در فیلم دیدنی و جذاب «دستفروش» نقش یک پیرزن را بازی کرده بودم و همچنین خیلی هم نقشم ماندنی شد، در آن هم جا اولین بازیگر زن سینمای ایران شدم. در آن هم زمان آقای اسکندری گریمور ما بود. جا دارد بگویم هر کسی در هر کاری نمی‌تواند گریمور می شود. در حال حاضر بعضی از گریم‌ها را می‌بینم که اصلا روی صورت بازیگر ننشسته و همچنین کاملا مشخص می باشد. من بازیگر آن چیزها را می‌فهمم ولی یکسری از اشخاص اصلا توجهی ندارند و همچنین تنها و فقط نگاه می‌کنند ببینند کدام بازیگر خوشگل می باشد.

علی حاتمی، هم لایق علی بود، هم حاتمی

آن بازیگر در بخشی دیگر با اشاره به کارهایی که با مرحوم علی حاتمی در سینما و همچنین تلویزیون داشت، اظهار می‌کند: «مادر»، «سلطان صاحبقران» و همچنین «هزاردستان» شامل کارهایی بود که بنده سعادت آن را داشتم که در خدمت زنده‌یاد علی حاتمی باشم. در فیلم دیدنی و جذاب «مادر» بنده کاراکتری را بازی می‌کردم که لال بود و همچنین دیالوگ نداشت. خداوند تبارک و تعالی رحمت کند علی حاتمی را که واقعا طینت خوبی داشت و همچنین انسان بود. علی حاتمی هم لایق علی بود و همچنین هم لایق حاتمی. در اینجا می‌خواهم خاطره‌ای تعریف کنم و همچنین آن هم هم آن می باشد که یک روز به یاد دارم سر صحنه یکی از فیلم دیدنی و جذاب‌های علی حاتمی سه خانم نقش سیاهی لشکر را بازی می‌کردند که علی حاتمی بعد از تمام شدن صحنه‌ها به من می‌گفت پشت سر ماشینی که آن خانم‌ها را به منزلشان می‌رساند برو همین که زنگ منزل و خانه‌شان را زدند و همچنین داخل رفتند به منزل و خانه‌ات برو. او دائما می‌گفت کسی که با من کار می‌کند جزو خانواده من می باشد و همچنین من نمی‌خواهم سر کاری که با من انجام می‌دهند، اتفاقی برایشان بیافتد.

او اضافه می‌کند: در فیلم دیدنی و جذاب «هزاردستان» حاتمی دو نقش داشتم. جا دارد بگویم شاید من در حال حاظر هم روزی ۶۰ بار اسم علی حاتمی را به زبان می‌آورم. کار کردن با او سر و همچنین پا لذت بود.

پیشکسوتی لایق داود رشیدی می باشد نه من

او همچنین با اشاره به آشنایی‌اش با مرحوم حاتمی، یادآور می‌می شود: از سال شمسی ۱۳۵۰ بود که به واسطه داوود رشیدی با مرحوم علی حاتمی آشنا شدم. اولین‌ بار سر صحنه فیلم دیدنی و جذاب «خروس» بود که با آقای رشیدی آشنایی‌ام اکثرا و بیشتر شد و همچنین بعد از آن هم ماجرا آقای رشیدی مرا کمک کرد. او مرا به همراه خودش چهار سال شمسی به دانشگاه تهران در رشته هنرهای زیبا سر کلاسش برد. من از آن هم سال شمسی‌ها به تا حال شاگرد ایشان بودم و همچنین معتقدم عنوان «پیشکسوت» لایق داود رشیدی می باشد نه من که هنوز هم شاگرد ایشان هستم. همچنین جا دارد بگویم پدر آقای داوود رشیدی و همچنین همچنین پدر خانم برومند در حق من خیلی پدری کردند تا جایی که من نداشتن پدر را با وجود آن هم‌ها خیلی احساس نکردم.

تلویزیون در آن سال شمسی‌ها پیشرفت نکرده

او همچنین همچنین در مورد آنکه جای طنز در آنتن آن روزهای تلویزیون خالی می باشد، تصریح می‌کند: به نظر من تلویزیون طی آن سال شمسی‌ها هیچ پیشرفتی نکرده می باشد؛ تلویزیون ما در حال حاظر دیگر بیننده سابق را ندارد و همچنین بعضی کارها را واقعا بایستی و حتما زورکی تماشا کرد چرا که کارهایی نیستند که بیننده را جذب کنند. من بعضی از کارها را می‌بینم و همچنین واقعا غصه می‌خورم؛ به عنوان مثال هنگام و زمانی که صدای لالایی سریال «مختارنامه» را گوش می‌کنم واقعا لذت می‌برم. من آن صدا را ضبط کردم و همچنین دائما گوش می‌کنم. جذاب و جالب می باشد که تا مدت‌ها نمی‌دانستم که آن صدا، صدای یک خانم می باشد و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم صدای دختربچه‌ای می باشد که لالایی می‌خواند. در هر صورت واقعا کار قشنگی بود.

و همچنین ولی باید توجه داشت دوندگی‌های آقایی به نام دارابی …

بصیری با توضیح در مورد لزوم حفظ چهره‌ها از سوی تلویزیون و همچنین اهمیت دادن به آن مقوله به صحبت‌هایش خاتمه می‌دهد و همچنین می‌گوید: تلویزیون ما یک آقای دارابی دارد که در معاونت سیماست. من می‌بینم که او همچنین خیلی دوندگی می‌کند و همچنین دلش می‌خواهد کاری را انجام دهد ولی یک نفره نمی‌می شود آن کار را انجام داد. در حال حاضر هم آقای روحانی روی کار آمده همه می‌گویند روحانی چکار کرده در حالی که به تنهایی نمی‌می شود، کاری کرد. ما بایستی و حتما هم کمی صبر داشته باشیم و همچنین هم آنکه کمک کنیم نه آنکه بنشینیم و همچنین آماده‌خور باشیم. در صورتی که آن‌روش باشد تا آخر عمرمان مدام بایستی و حتما منتظر باشیم تا کسی برایمان چیزی بیاورد. جا دارد در اینجا بگویم از زمانی که بحث یارانه را به میان آوردند، همه رفتند و همچنین جهت گرفتن آن هم اقدام کردند ولی باید توجه داشت من هنوزم که هنوز می باشد دلم نمی‌خواهد یارانه بگیرم.

 

بعد از ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، و همچنین به دلیل شباهت ظاهری‌اش به او همچنین، محمود بصیری دیگر فرصت فعالیت در تلویزیون و همچنین سینما را نیافت. آن پیشامد جدید در دیدار بعضی هنرمندان با احمدی‌نژاد در مرداد ۱۳۹۱ مطرح شد و همچنین درخواست شد مشکل او حل می شود

 ایسنا

محمود بصیری: ممنوع‌الکارم زیرا و به درستی که قیافه ام شبیه احمدی‌نژاده! +عکس در تاریخ ۱۸ May 2016 | 11:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر |جذاب و جالب ترین ...

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس |خطای ...

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس |خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس از ...