دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

حلیمه سعیدی و همچنین شوهر یا همسر خود عباس‌سرلشکری +عکس پسر شهیدش

حلیمه سعیدی و همچنین شوهر یا همسر خود عباس‌سرلشکری +عکس پسر شهیدش

|حلیمه سعیدی و همچنین شوهر یا همسر خود عباس‌سرلشکری +عکس پسر شهیدش از شیروژان|

خبرهای جدید جنجالی روز:

حلیمه سعیدی (متولد ۱۳۱۵ در ضیاآباد قزوین) بازیگر سینما و همچنین تلویزیون ایران می باشد. او همچنین اکثرا و بیشتر اکثرا و بیشتر در آثار طنز تصویری و تلویزیونی حضور داشته‌می است و خواهد بود.جهت نخستین بار رضا عطاران بازیگر و همچنین کارگردان ایرانی به او پیشنهاد بازی داد و همچنین بعد از گرفتن تست در برابر دوربین، مشغول به بازی شد.

همسر حلیمه سعیدی همسر بازیگران جدید بیوگرافی رضا لشکری بیوگرافی حلیمه سعیدی

سینمایی

 • اخراجی‌ها ۳ (۱۳۸۹)
 • طلا و همچنین مس (۱۳۸۸)
 • حلقه‌های ازدواج

تصویری و تلویزیونی

 • متهم گریخت به کارگردانی رضا عطاران (فصل برگ ریزان پاییز ۱۳۸۴)
 • بزنگاه به کارگردانی رضا عطاران (فصل برگ ریزان پاییز ۱۳۸۷)
 • عید امسال به کارگردانی سعید آقاخانی (نوروز ۱۳۸۸)
 • زن بابا به کارگردانی سعید آقاخانی (نوروز ۱۳۸۹) در نقش سوری خانم
 • گلباران
 • خوش‌نشین‌ها (فصل برگ ریزان پاییز ۱۳۸۹) در نقش خاله قزی
 • راه در رو (نوروز ۱۳۹۰) در نقش پولک خانم
 • ساختمان پدر (۱۳۹۳)

هنگام و زمانی که از گوشه و همچنین کنار خبر شدیم که بازیگر نقش «خاله قزی» در سریال پرطرفدار «خوش نشین‌ها» مادر شهید می باشد، به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن افتادیم که جهت مصاحبه برویم سر وقتش. بچه‌های حماسه و همچنین مقاومت زیرا و به درستی که سر و همچنین کاری با هنرپیشه جماعت ندارند، دسترسی‌شان هم به آنها سخت می باشد.
به رفیقی قدیمی تلفن زدم که اصلا ربطی به سینما و همچنین تلویزیون نداشت ولی باید توجه داشت خیلی تیز بود. گفت برایت پیدایش می‌کنم ولی باید توجه داشت در عوض بایستی و حتما نوار صوتی پیام امام و پیشوا خمینی را که داشتی به من هم بدهی. گفتم تو ما را راه بیانداز.بنده تقدیم می‌کنم. به ۱۲ ساعت نکشید که زنگ زد و همچنین گفت: یادداشت کن… از آن جا به بعد ترس داشتیم که آن بنده خداوند تبارک و تعالی یا جواب درستی به ما ندهد، یا اصلا بحث و داستان شهید شدن پسرش درست نباشد. راستش خیلی با عزت و همچنین احترام هم برخورد کردند و همچنین هنگام و زمانی که فهمیدند کار ما به شهیدشان مرتبط می باشد، اکثرا و بیشتر هم تحویلمان گرفتند.

همسر حلیمه سعیدی همسر بازیگران جدید بیوگرافی رضا لشکری بیوگرافی حلیمه سعیدی
شب جمعه، سوم محرم مطابق قرار قبلی به منزل خانم سعیدی، واقع در یکی از محلات جنوب شهرستان تهران رفتیم. خانم سعیدی، آن هم خاله قزی بود که در فیلم دیدنی و جذاب‌ها می‌دیدیم. او اصلا بازی نمی‌کرد بلکه خود خودش بود. انرژی خارق العاده آن زن ۷۶ ساله انسان را به حیرت می‌انداخت. باقی آن هم چه را که ما شاهد بودیم، تو نیز با خواندن آن گفتگو خواهید دانست. سعی بسیاری کرده ایم که ادبیات و همچنین گویش ایشان را به هم نزنیم ولی باید توجه داشت بعضی مواقع به دلیل تفاوت‌های فراوان گویش ترکی و همچنین فارسی، مجبور بودیم دست به ویرایش بزنیم که البته چشمگیر نیست.
صحبت را با معرفی خودتان آغاز کنید.*خانم سعیدی: «حلیمه سعیدی» مادر شهید «رضا لشکری» هستم. تاریخ تولدم را هم به تو نمی‌گم در صورتی که هم اصرار کنید دروغ می‌گویم. (باخنده). سال شمسی ۱۳۱۳در شهرستان «ضیاءآباد» قزوین به دنیا آمدم. آن شهرستان ۹ فرسخ بعد از شهرستان «قزوین «کنار تاکستان قرار گرفته.پدرم «حاج فتح‌الله» کشاورز بود و همچنین گندم می‌کاشت و همچنین باغ انگور و همچنین گوسفند هم داشتیم. پدرم خیلی کار داشت و همچنین جهت آن که بتواند به همه کارهایش رسیدگی کند کارگر می‌گرفت. مادرم اسمش «طاووس» بود، پدرم سواد قرآنی داشت ولی باید توجه داشت مادرم سواد نداشت. خودم هم ۶ کلاس اکابر رفتم.(با جذاب و جالب و خنده) شش سال شمسی را تو بیست سال شمسی تمام کردم، یکسال می‌رفتم، ده سال شمسی نمی‌رفتم.*از خانواده تان اکثرا و بیشتر بگویید.

مادرم ۷ پسر و همچنین ۷ دختر به دنیا آورد ولی باید توجه داشت پسرها همه‌شان در آن هم کودکی نظر خوردند و همچنین مردند. از ۷ دختر هم تنها و فقط ۵ فرد یا شخص زنده ماندند. من خودم هم ۷ پسر و همچنین ۲ دختر به دنیا آوردم که هم اکنون تنها و فقط دو پسر و همچنین یک دختر دارم. تا می‌گفتند چقدر پسرت قشنگ می باشد به دکتر نمی‌رسید و همچنین می‌مرد. مثلا یکی از آنها را که اسمش «حسن» بود تا دو سال شمسی و همچنین نیم اش شد، شهروندان و مردم شهر گفتند: چقدر قشنگ می باشد. بچه نظر خورد، غروب مریض شد و همچنین تا صبح مرد.

همسر حلیمه سعیدی همسر بازیگران جدید بیوگرافی رضا لشکری بیوگرافی حلیمه سعیدی

حمله روس‌ها در ۱۳۲۰ یادتان هست؟

دوران «رضا قلدر» هنگام و زمانی که روس‌ها به ایران حمله کردند من بچه بودم و همچنین عقلم نمی‌رسید ولی باید توجه داشت مادرم برایم تعریف می‌کرد که آن هم‌ها چادر و همچنین چارقد را از سر زن‌ها می‌کشیدند.

از ازدواجتان بگویید.

خواهر حاج آقا آمد خواستگاری و همچنین خواهر پهناور و بزرگ من هم قبول کرد. قدیم‌ها که با هم حرف نمی‌زدند. یک هفته قبل از عروسی عقد بود و همچنین بعد هم ازدواج می‌کردیم.

چند سالتان بود که ازدواج کردید؟

۱۸ سالم بود.

در آن هم زمان آن سن جهت ازدواج دخترها دیر نبود؟

چرا بابا! (با جدیت) من ترشیده بودم! خواهرم خواستگار‌ها را رد می‌کرد.

مزاح می‌کنید؟

نه بابا! یک خواهر من ۹ سالش بود که ازدواج کرد و همچنین یک خواهرم هم ۱۲ سالش. من آخری بودم. توی یک ماه کلی خواستگار داشتم ولی باید توجه داشت خواهر بزرگم نمی‌گذاشت ازدواج کنم و همچنین هر کدام را به نوعی رد می‌کرد. من آن هم موقع که نفهمیدم، بعدا متوجه شدم که خواهرم کلی خواستگار را جواب کرده. البته من هم ۱۸ ساله نبودم. قدیم‌ها شناسنامه پسر را ۲ سال شمسی دیرتر می‌گرفتند که دیرتر برود سربازی و همچنین دخترها را هم دو سال شمسی زودتر می‌گرفتند تا زودتر بتوانند عقدش کند. یعنی من ۱۶ ساله بودم که ازدواج کردم.

باعث آشنایی و همچنین ازدواجتان چی بود؟ قبلا حاجی را دیده بودید؟

حاجی را هم قبل از ازدواج اصلا ندیده بودم زیرا و به درستی که زیاد از منزل و خانه بیرون نمی‌رفتم، هنگام و زمانی که هم می‌رفتم با آقام می‌رفتم. حاجی هم تهران کار می‌کرد.

*حاج عباس لشکری: من ایشان را دیده بودم و همچنین کاملا می‌شناختم. با هم همسایه بودیم. آن هم موقع جهت کارم می‌آمدم تهران و همچنین بر می‌گشتم و همچنین گاهی می‌دیدمش. اصلا خودم رفتم به خواهرم پیشنهاد دادم که برویم خواستگاری ایشان. آن هم موقع پدرم مرحوم شده بود و همچنین من با خواهرم زندگی می‌کردم.

مهریه‌تان چقدر می باشد؟

۷۰۰ تومان گفتیم، ولی باید توجه داشت چونه زدند کردند ۴۰۰ تومان. شیر بها را هم ندادند.

از فرزندانتان بگویید

فرزند اولمان سال شمسی ۱۳۳۵ به دنیا آمد. اسمش حسن بود که در ۲ ساله گی فوت کرد. بعد ناصر به دنیا آمد که او هم ۹ در ماهگی فوت کرد. بعد علی به دنیا آمد که او هم در چند ماهگی هم مرد. یک بچه دیگر هم به دنیا آمد که آن یکی به اسم گذاشتن هم نرسید. بعدش جواد آقا به دنیا آمد. اسم بچه‌ها را خودم می‌گذاشتم. اسم ناصر را که گذاشتم ننه ام گفت چرا گذاشتی ناصر؟ اسم برادرم بود.اسم حسن را هم که گذاشتم، زن عمویم گفت اسم بچه‌های من را چرا گذاشتی ؟ هنگام و زمانی که هم آن هم دو تا مردند به دلم بد آمد. تا آن که یکی از همسایه هایمان گفت ایندفعه که زاییدی اسم پسر‌های من را بذار و همچنین به آن طوری شد که اسم پسرهایم را گذاشتم جواد و همچنین جلال رضا. اسم رضا را هم عمه اش گذاشت. یک دختر هم داریم به نام زهرا.

 

همسر حلیمه سعیدی همسر بازیگران جدید بیوگرافی رضا لشکری بیوگرافی حلیمه سعیدی

چه زمانی آمدید به تهران؟

حاج عباس لشکری: سال شمسی ۱۳۳۸بود.

*خانم سعیدی: حاجی در تهران کار می‌کرد و همچنین من از آن که بچه هایم پشت سر هم می‌مردند ناخوش و غمگین بودم. برایش پیغام دادم یا بیا من را ببر آن هم جا یا خودت بیا آن جا بمان، یا طلاقم بده.

*حاج عباس لشکری: من در تهران کارگری می‌کردم. کارهای متنوع و گوناگون و مختلف… مدتی در خیاطی بود و همچنین مدتی در شهرداری آسفالت می‌ریختم و همچنین از آن جور کارها.چند وقت به چنو وقت هم می‌رفتم به ضیاءآباد.

*خانم سعیدی: آن هم زمان که آرد آماده نبود. بایستی و حتما گندم را جهت آسیاب می‌بردیم و همچنین آن کار از عهده من بر نمی‌آمد. برادر هم نداشتم و همچنین پدر هم خیلی کار داشت و همچنین دایی حاجی هم هنگام و زمانی که ازش کمک می‌خواستم نمی‌آمد. من خیلی معذب بودم.به خاطر همین حاجی را مجبور کردم من را هم ببرد تهران.

 

همسر حلیمه سعیدی همسر بازیگران جدید بیوگرافی رضا لشکری بیوگرافی حلیمه سعیدی

حلیمه سعیدی و همچنین شوهر یا همسر خود عباس‌سرلشکری +عکس پسر شهیدش در تاریخ ۲۶ April 2016 | 12:22 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر

جذاب و جالب ترین و همچنین عجیب‌ترین خواستگاری های جهان +تصاویر |جذاب و جالب ترین ...

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس

خطای دید عجیبی که ۲ میلیون فرد یا شخص را به شک انداخت +عکس |خطای ...

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس

خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس |خالکوبی فمینیستی ترانه علیدوستی جنجالی شد +عکس از ...