دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

پروپوزال یا طرح تحقیق

انجام پایان نامه مهندسی

پروپوزال یا طرح تحقیق، پیش نویس پژوهشی است که شما در آن به معرفی موضوع، توضیح ارزش آن موضوع، ذکر پژوهش هایی که در قدیم در این باره صورت گرفته و نتایجی که فکر می بکنید از تحقیق خواهید گرفت می پردازید. چنینروش یاروش هایی که در پژوهش از آن ها بهره خواهید گرفت را ذکر می بکنید . شکل پروپوزال بنا بر هدفی که از آن دارید یا به مقتضای رشته تحصیلی شما می تواند قدری متغیر باشد، ولی شکل بندی بنیادین ان، همـواره می بایست حاوی عنوان بندی های مشابه بخش های زیر باشد:

۱- عنوان تحقیق: (Project Title)

در پروپوزال می بایست عنوان تحقیق به صورت دقیق ذکر شود. سعی بکنید عنوان ساده روشن باشد. عنوان تحقیق را به صورت خلاصه ای بصورت فشرده از آن چه در ذهن دارید در نظر بگیرد.

۲- شرح موضوع ارزش آن: (Importance and Statement of Topic)

در این بخش می بایست جوانب موضوع، چگونگی رابطه آن با رشته تحصیلی مورد نظر و ارزش موضوع به لحاظ علمی کاربر دی را شرح دهید. روشن بکنید چرا این موضوع می بایست برای استاد راهنمای شما جذاب باشد؟ چه مساله یا مسأله ی را می خواهید بیان بکنید ؟ براي چه حل آن با اهمیت زیاد است؟

۳- ادبیات تحقیق پژوهش های مرتبط: (Review of Literature and relevant Topics)

زیر این عنوان، باید توضیح مختصر اما جامعی همراه با رفرنس دهی صحیح آکآدم یک (استاندارد هاروارد) در مورد پژوهش هایی که پیش از شما روی این مورد موارد نزدیک به آن انجام شده بدهید. در این بخش در واقع باید به ذکر پژوهش هایی بپردازید که شما قصد دارید یافته های آن ها را تکمیک بکنید ، غلط ات آن ها را رفع نمایید و یا نتایج آن ها را رد نمایید. این بخش باید به استاد آموزش شما اثبات نماید که شما مطالعه و احاطه ی کافی به مطلبی مورد پژوهش دارید

۴- اهداف فرضیه ها: (Aims and Hypothesizes)

در این بخش می بایست به ذکر نتایجی بپردازید که فکر می بکنید از تحقیق خواهید گرفت. توضیح دهید که از انجام تحقیق چه هدفی دارید؟ به کدام سمت حرکت می بکنید ؟ فکر می بکنید به کجا خواهید رسید؟ چه گزاره هایی را ممکن است رد یا ااثبات بکنید ؟ باز توضیح دهید پژوهش شما دقیقا چه کارایی ( هایی) خواهد داشت.

۵- روش ها و وسائل های تحقیق: (Methodology)
در این قسمت توضیح دهید که در انجام پروژه از چهآموزش های علمی مصرف خواهید کرد چه وسائل هایی را جهت رسیدن به اهداف تحقیق به خدمت خواهید گرفت. این ها می بایستشیوه های استاندارد تحقیق باشند که درباره ویِژگزینشه تحقیق شما فرد د دارند.

۶- منابع: (References)
فهرستی از منابعی که در نوشتن پروپوزال از آن ها استفاده کرده اید، پایه ی مطالعات قبلی شما هستند ، یا این که فکر می بکنید از آن ها استفاده خواهید کرد را الفبایی و مرتب کنید در این بخش بیاورید. رفرنس نویسی بایستی بر اساس استاندارد هاروارد باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...