دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی رو به افزایش است

روابط جنسی لذت بخش

انتقال ایدز در ایران

پروین افسر کازرونی از ارتقای پروگرام ‌های پیشگیری کنترل ایدز در حوزه نوجوانان و جوانان همچنین زنان آسیب پذیر با همکاریبقیه ارگان‌ها خـبر داد. این مقام مسئول در مورد آمار افراد مبتلا به ایدز در کشور اظهار کرد: از سال ۶۷ تا اول مهرماه ۹۴، ۳۰هزار ۱۸۳ مورد شناسایی شده است که ۶۷ درصد، انتقال از طریق اعتیاد تزریقی ۱۸ درصد از طریق جنسی صورت گرفته است. از بین کل موارد ابتلا به ایدز در سال ۹۳ نیز،۴۱ درصد از طریق اعتیاد تزریقی و ۳۶ درصد از طریق جنسی صورت گرفته است. همين طور ۱۵ درصد از کل آمار افراد مبتلا به ایدز از سال ۶۷ تا ۹۴ را زنان و ۸۵ درصد را مردان تشکیل داده‌اند.

تحقق سه هدف مهم تا انتها سال ۲۰۳۰

وی در مورد برنامـه ‌های اداره ایدز وزارت بهداشت برای ارتقای مراقبت بهبود این بیماری گفت: ایران همراه بابقیه کشورها در راستای اهداف بین المللی خود، برای رسیدن به انتها همه‌گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰ متعهد به انجام سه هدف شده است. شناسایی ۹۰ درصد موارد آلوده به ایدز، نگهداری بهبود ۹۰ درصد موارد مبتلا همچنین بهبود ۹۰ درصد از افرادی که اندازه ویروس در بدن آنها به میزانی رسیده که قابلیت انتقال عفو نت‌زایی به افراد دیگر را نداشته باشد، سه هدف اصلی این پروگرام هستند .

بازنگری دستورالعمل‌های مراقبت بهبود اچ آی وی/ ایدز بیماری ‌های نزدیکی ی با آخرین اطلاعات علمی روز همين طور توصیه بخش‌های علمی و بین المللی صورت گرفته است. بر این اساس اطلاعات به دست آمده از گزارشات اجرایی، تطبیق و تدوین شده است. رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، روش پیشرفته پزشکان بهبود گر ایدز ارتقای کیفیت کار ‌ها و برنامـه ‌های کاهش آسیب را از پروگرام ‌های آینده جهت پیشگیری از گسترش ایدز در کشور عنوان کرد که، جمعیت‌های کلیدی مثل معتادان تزریقی که در معرض تهدید انتقال جنسی اچی آی وی / ایدز هستند را هدف گرفته است.

گسترش پایگاه‌های مشاوره، در اولویت وزارت بهداشت

به گفته وی، برنامـه ‌های ارتقای کیفیت كم شدن آسیب، مراکز ماده ۱۶ که مربوط به ترک اجباری اعتیاد هستند ، مراکز ماده ۱۵ که به عنوان مراکز اقامتی بین مدت کار می‌کنند و همين طور DICها را در بر می‌گیرد. رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، بررسی وضعیت HIV مشاوره، روش وصل کردن موارد شناسایی شده جهت نگهداری و بهبود جمعیت کارتن خواب، با همراهیبقیه سازمان‌های متولی را بسیار زیاد با اهمیت خواند. پروگرام ‌ریزی برای گسترش پایگاه‌ها و مراکز مشاوره، گسترش برنامـه ‌های راهنمای اطلاع رسانی با مشارکت وسیع سازمان‌ها ارگان‌های دولتی غیردولتی که این رسالت را برعهده دارند، از اولویت‌های این وزارتخانه جهت پیشگیری از گسترش ایدز در کشور است.

چنانچه می خواهید بیشتر بدانید : تمام چیز درباره ایدز

برنامـه ریزی جهت ورود روش پیشگیری از ایدز به مدارس

کازرونی تصریح کرد: جلب مشارکت بخش‌های مختلف، اصرار بر پروگرام ‌های پیشگیری و کنترل ایدز در گروه نوجوانان جوانان به صورت آموزش در مدارس و خارج از مدارس در قالب بسته‌های آموزش ی که با همآهنگ ی وزارت روش پرورش شروع شده نیز، در دست كار است.

چنانچه می خواهید بیشتر بدانید : ۱۰ علامت شایع ایدز را بشناسید

گسترش پروگرام ‌های پیشگیری از انتقال ایدز مادر به کودک

کازرونی همچنین به گسترش برنامـه ‌های پیشگیری از انتقال ایدز مادر به کودک به صورت پایلوت در ۱۶ دانشکده علوم پزشکی کشور هم اشاره کرد افزود: در حال حاضر این اقدامات در تمام مناطق حاشیه نشین نیز انجام می‌شود. در مراکز سلامت جامع، تمام زنان باردار این مناطق در زمینه ایدز آموزش می‌بینند و مورد بررسی قرار می‌گیرند که در صورت ابتلا، تشخیص بهبود دارویی آن شروع شود و انتقال آن را از ۳۰ تا ۴۰ درصد به کمتر از دو درصد كم شدن دهد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تصورات غلط درمورد ایدز را بخوانید

راه‌اندازی پنج مرکز پایلوت مشاوره ایدز، ویژه نوجوانان و جوانان

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، همچنین از راه‌اندازی پنج مرکز مشاوره ویژه نوجوانان و جوانان در مناطق پرخطر استان‌های تهران، کرمانشاه، شیراز و اهواز خـبر داد ادامه داد: مصرف از روش‌های نوین روش ی مثل تهیه و تولید کلیپ فیلم زیبا ‌های کوتاه که بتواند به طور وسیع در اختیار افرادبخصوص نوجوانان و جوانان قرار گیرد، جزو برنامـه ‌های ما قرار دارد. امیدواریم بتوانیم این کلیپ‌ها را از دانش کده تا پادگان‌ها و هرنقطه‌ای که این گروه سنی داشته باشند همچنین از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنیم.

وی روش مهارت‌های مختلف به خانواده خود نوجوانان را عنصری کلیدی در پیشگیری از ابتلای نوجوانان به ایدز عنوان کرد.

چنانچه می خواهید بیشتر بدانید : پیشگیری اورژانسی از ایدز!

ارتقای برنامـه مراقبت از زنان آسیب پذیر

کازرونی هچنین اظهار کرد: یکی از اقدامات کلیدی ما که از قبل شروع شده ادامه دارد، گسترش برنامـه نگهداری از بانوان آسیب پذیر به صورت آموزش و مشاوره توانمند سازی است. این پروگرام با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری در دست اجراست. دراین پروگرام استراتژیک وزارتخانه‌ها سازمان‌های مختلف ی همراهی می‌کنند. وی با بیان اینکه بحث پیشگیری کنترل اچ آی وی/ ایدز نه به عنوان یک بیماری ، بلکه به عنوان معضلی اقتصادی – اجتماعی – فرهنگی – بهداشتی بیان است، پیشگیری کنترل آن را نیازمند همکاریبقیه سازمان‌ها بخش‌های مختلف جامعه عنوان کرد.

ابلاغ چهارمین پروگرام استراتژیک پیشگیری و کنترل ایدز

کازرونی در ادامه، با اشاره به تدوین پروگرام پیشگیری کنترل ایدز در قالب چهارمین برنامـه استراتژیک از سال ۹۴ تا ۹۸، در خصوص جزییات آن گفت: این پروگرام پنج هدف نهایی برای رسیدن به كم شدن شیوع ابتلا در گروه‌های مختلف دارد. قرار است، شیوع ابتلا به عفو نت HIV در جمعیت عمومی به کمتر از ۰.۱۵درصد، درسوء استفاده کنندگان تزریقی به کمتر از ۱۳ درصد در افراد در معرض خطر انتقال جنسی به کمتر از پنج درصد برسد. همين طور ظهور عفو نت HIV در نوزادان زنده متولد شده، از بانوان باردار مبتلا به HIV به میزان ۹۰ درصد مرگ منتسب به ایدز در مبتلایان به HIV نیز به میزان ۲۰ درصد کاهش پیدا نماید .

وی افزود: این برنامـه اسفند ماه سال قدیم با رییس جمهور، تصویب ابلاغ شده است. یکی از با اهمیت زیاد ترین اقدامات آن هم تشکیل کمیته‌های اجرایی کردن برنامـه استراتژیک، به خصوص کمیته پایش ارزشیابی جهت رصد کار ‌های آن‌ها است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...