دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

گل ساعتی درختی

سفارش گل

ویژگیها گیاهشناسی:

“گل ساعتی درختی” گیاهی از جنس و خانواده گل ساعتی ها است که الگوی افزایش آن برخلاف بسياري از گل ساعتی ها که به صورت رونده هستند ، به صورت درختی است به همین دلیل به آن گل ساعتی درختی گفته می شود. این گیاه می تواند حدود ۱۰ تا ۲۰ فوت ارتفاع داشته باشد. این درختان برگ های زیاد بزرگی به طول حدود سه فوت و پهنای فوت هستند . گل ها به صورت گل آذین هایی بوده که اکثرا بر روی تنه ی مهم گیاه تشکیل می شوند. این گل ها دارای گلبرگ هایی به رنگ سفید با حاله ای زردرنگ می باشند . میوه های این گیاهان از نوع سته و کروی گرد بوده که بعد از تولید گل ها، تشکیل می شوند. این میوه ها حدود ۵ سانتیمتر قطر دارند. گیاه گل ساعتی درختی بومی نواحی مرطوب همين طور زمین های مرطوب اکوادور است که گاهي از آنها در کلمبیا گزارش شده اند.

شرایط محیط رشد:

اطلاعات بسياري از شرایط رشدی این گیاه در دست نیست اما به نظر می رسد که این درختان نمی توانند سرمای سخت را تحمل کنند. همين طور می توانند در مناطقی با آب هوای گرم و مرطوب نیز خوب بیشتر شدن می کنند. خوب است در مقابل سرمای زمستان حفاظت شود. دمای بهینه برای افزایش آنها دمای ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است . این گیاه می تواند در خورشید کامل یا محل هایی با کمی سایه افزایش نماید . خوبتر است خاک بستر آن همیشه مرطوب بوده و در مقابل خشک شدن خاک و همچنین بادهای خشک، حفاظت گردد. پس به آبکمک منظم خاک های به بهتر ی آبیاری شده نیاز دارند.

تکثیر:

تکثیر این گیاهان عمدتاً از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. گزارش شده که ریشه دار شدن قلمه های تولید و ساخت شده از این گیاهان به سختی صورت می گیرد. پس آموزش معمول ازدیاد آنها، کشت بذرهایشان است . برای جوانه زنی مناسب تر بذرها، خوب است آنها را حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از کشت در آب گرم خیساند. دمای مناسب برای جوانه زنی بذرها حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است . خاک مناسب برای بستر کشت بذرها، مخلوطی از کوکوپیت و شن یا پرلیت است. بذرها در شرایط دمایی و رطوبتی مناسب بعد از ۳ تا ۶ هفته جوانه خواهند زد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...