دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

خانواده محمدعلی فردین ،همسر ،خواهر ،پسر و همچنین نوه ها +عکس

خانواده محمدعلی فردین ،همسر ،خواهر ،پسر و همچنین نوه ها +عکس

|خانواده محمدعلی فردین ،همسر ،خواهر ،پسر و همچنین نوه ها +عکس از شیروژان|

خبرهای جدید جنجالی سینما، خبرهای جدید جنجالی بازیگران جدید:

 محمدعلی فردیـن (متولد ۱۵ بهمن ۱۳۰۹ در تهران٬ درگذشت ۱۸ فروردین ۱۳۷۹ در تهران)، بازیگر سینما و همچنین کشتی‌گیر ایرانی بود.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

با دعوت اسماعیل کوشان و همچنین نقش آفرینی در فیلم دیدنی و جذاب چشمه آب حیات وارد دنیای بازیگری شد، و همچنین اولین حضور حرفه ای خود را در سینما آغاز کرد، از دیگر فعالیت‌های فردین قبل از عرصه سینما می‌قدرت به ورزش کشتی اشاره کرد او در قهرمانی کشتی جهان ۱۹۵۴ به مدال نقره دست یافت، او همچنین در بعد از انقلاب اسلامی همچون بسیاری دیگر از هنرمندان از ادامه فعالیت هنری بازماند و همچنین تقریبا منزل و خانه نشین شد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

محمد علی فردین و همچنین دخترش عاطفه

فردین از محبوبیت ویژه ای از بین دیگر هنرمندان ایرانی در میان توده کثیر شهروندان و مردم شهر ایران برخوردار بود، او همچنین با طبع جوانمردی و همچنین خصلت مردانگی که در نقش های سینمایی و همچنین زندگی فردی یا شخصی اش به تصویر کشید، شخصیت او را در قلبهای شهروندان و مردم شهر ایران پایدار کرد و همچنین به او لقب سـلـطـان قلـبها را دادند.

محمدعلی فردین ۱۵ بهمن ۱۳۰۹ در تهران و همچنین ازخانواده ای هنر دوست در محلی بین خیابان شهباز سابق و همچنین خیابان ری به اسم ادیب الممالک، کوچه صحت، به دنیا آمد. پدرش علی گل فردین، کارمند اداره تسلیحات و همچنین از بازیگران جدید تئاتر، در کنار تقی ظهوری کارهای مولیر را اجرا می‌کر، محمد علی درخانواده ی پدری اش دو برادر به نام های عباس و همچنین ایرج و همچنین یک خواهر داشت. او فرزند ارشد خانواده محسوب می شد.

دوران ابتدایی را در دبستان ترقی در خیابان شهباز، و همچنین دوره متوسطه را در دبیرستان آذر در خیابان شاه‌آباد گذراند و همچنین موفق به اخذ دیپلم گردید، در سن ۱۸ سالگی راهی سربازی شد و همچنین دو سال شمسی در قوه هوایی ارتش شاهنشاهی خدمت کرد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

محمد علی فردین و همچنین سیاوش فردین

ازدواج

فردین در سن ۱۹ سالگی با دوشیزه مهری خمارلو ازدواج کرد، شوهر یا همسر خود از آشنایی و همچنین ازدواج با فردین چنین می گوید :

فردین دوست برادرم بود، با هم ورزش می کردند و همچنین موجب آشنایی مختصر من و همچنین فردین شد، پیشنهاد ازدواج از طریق برادرم مطرح شد، او خیلی زیاد سر به زیر و همچنین محجوب بود، او با نوزده سال شمسی سن و همچنین من هم هفده ساله در آن هم سال شمسی ازدواج کردیم.

فردین تا پایان عمر به شوهر یا همسر خود وفادار ماند و همچنین حاصل آن ازدواج چهار فرزند به نام های: سعید، سیاوش، عاطفه و همچنین آمنه بود.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

فردین بعد از سکوتی طولانی پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۷۹ بر اثر ایست قلبی در منزل فردی یا شخصی اش از دنیا رفت و همچنین صبح شنبه ۱۸ فروردین از ورزشگاه امجدیه در میان سیل هنرمندان و همچنین شهروندان و مردم شهر، با جمعیتی در حدود یکصد هزار فرد یا شخص، به سمت بهشت زهرا تهران قطعه هنرمندان بدرقه و همچنین به خاک سپرده شد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

تیتر روزنامه‌ها بعد از فوت فردین از زبان بازیگران جدید سینمای ایران

جمشید مشایخی: دیگر کسی به محبوبیت او نمی‌رسد.

مجید مظفری: نمی‌توانیم نام فردین را از سینمای ایران جدا کنیم.

عزت‌الله انتظامی: فردین محبوب‌تر از دائما.

ایرج راد: فردین یک پدیده بود. او مَردِ عشق بود و همچنین وفادارِ زندگی. آری، بر آن مردِ خداوند تبارک و تعالی می‌قدرت گریست.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardininstagram mohammad ali fardin

جمیله فردین با نام فاطمه نوری (خواهر فردین) در دهه ۶۰ در چند فیلم دیدنی و جذاب سینمایی مانند “جستجوگر” ساخته محمد متوسلانی و همچنین “گالان” ساخته امیر قویدل ایفای نقش کرده بود.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

مصاحبه صمیمانه با خانواده محمدعلی فردین

همه آدم‌ها یک روز سرشان را می‌گذارند زمین و همچنین تمام. در آن بازی مردن و مرگ و همچنین زندگی تنها و فقط هنرمندان آن شانس را دارند که خرم نغمه‌‌ای ماندگار باشند و همچنین هیچ‌گاه فراموش نشوند؛ آنهایی که در یک هنر اولین باشند اکثرا و بیشتر بوی ماندگاری می‌دهند؛ حتی آدم‌های دیگر تا سال شمسی‌ها خودشان را شبیه آنها می‌کنند جهت آنکه مورد توجه قرار بگیرند.

فردین یکی از افرادی می باشد که تنها ۲۰ سال شمسی بازی کرده و همچنین بعد از آن هم در هیچ اثر عکسی حاضر نشده می باشد ولی باید توجه داشت هنوز سکانس آبگوشت‌خوری او در فیلم دیدنی و جذاب «گنج قارون» یکی از سکانس‌های مهم سینمای ایران می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر با آن هم زندگی می‌کنند یا «سلطان قلب‌ها» هنور بر دل شهروندان و مردم شهر حکومت می‌کند؛ جوری که کیومرث پوراحمد اراده و تصمیم راسخ گرفت ۵۰سال بعد از ساخت آن هم فیلم دیدنی و جذاب، ورژن و نسخه به روز آن هم را بسازد و همچنین شهروندان و مردم شهر را به سینما بکشد. «گل یخ» کیومرث پوراحمد با بازی الناز شاکردوست و همچنین محمدرضا گلزار به محمدعلی فردین تقدیم شد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin
با همه اینها هنوز از فردین کم می‌دانیم. واقعا راز آن همه ماندگاری و همچنین محبوبیت و همچنین موفقیت چیست؟

مدال نقره کشتی جهان را داشت ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که وارد سینمای ایران شد، بیگانه نبود. به چشم  بر هم زدنی ستاره سینمای ایران شد و همچنین لقب پولساز‌ترین بازیگر سینمای ایران را شش‌دانگ به نام خود زد. تهیه‌کننده‌ها یکی‌یکی ردیف می‌شدند تا فردین را نقش اول فیلم دیدنی و جذاب‌شان کنند تا پول به جیب بزنند ولی باید توجه داشت فردین توی فیلم دیدنی و جذاب‌های خودش بازی می‌کرد. به جایی رسیده بود که تهیه‌کننده، کارگردان و همچنین سوپراستار فیلم دیدنی و جذاب‌های خودش بود. روزگار بر وفق مراد نماند و همچنین فصل بیکاری از راه رسید. فردین کسی نبود که کم بیاورد و همچنین رفت سراغ فرش‌فروشی. فرش‌فروشی را با طبع هنرمندانه متحول کرد و همچنین اولین کسی بود که فرش‌ها را مثل اثری هنری جهت خریدار آویزان کرد تا جلوه بهتری داشته باشد. آنجا هم غریبه نبود و همچنین موفق شد.

شاید خیلی‌ها آن اولین بودن‌ها،  موفق بودن‌ها و همچنین محبوبیت را به هوش تجاری و همچنین استعداد ذاتی ربط دهند ولی جدای از اینها، آنچه فردین داشت و همچنین بقیه نداشتند مهره‌مار بود؛ آن هم که در صورتی که کسی داشته باشد همه دست‌نیافتنی‌ها برایش میسر خواهد بود.

ما ایده‌آلی‌ها اراده و تصمیم راسخ گرفتیم سراغ نوادگان او برویم تا بدانیم جدا از آن هم تخته‌فرش‌ها و همچنین شکل و همچنین شمایل فردینی، آن هم مهره‌مار هم به آنها ارث رسیده یا نه و همچنین در نهایت ببینیم فردین کجای زندگی آنهاست؟

از قهرمانی کشتی گرفته تا محبوبیت در سینما

سیاوش فردین: من متولد۱۳۳۵ و همچنین فرزند دوم محمدعلی فردین هستم. زمانی که به دنیا آمدم پدرم کشتی را کنار گذاشته بود. او در آن هم زمان کشتی‌گیری مطرح و همچنین مدال نقره داشت تا آنکه یک سال شمسی بعد وارد سینما شد و همچنین اولین فیلمش به نام «چشمه آب حیات» را بازی کرد. شش، هفت سال شمسی طول کشید تا پدر در آن عرصه مطرح شد و همچنین همواره جهت رسیدن به جایگاهش در سینما تلاش کرد.

تا هشت سالگی خاطره ویژه ای به یاد ندارم تا زمانی که پدر در فیلم دیدنی و جذاب گنج قارون به ایفای نقش پرداخت. در روزهای اکران فیلم دیدنی و جذاب، هنگام و زمانی که سینماهای شلوغ سطح شهرستان را دیدم، جدید و تو و تازه متوجه شدم آن همه استقبال به خاطر پدر من می باشد. کم‌کم با حضور خبرنگارها در منزل و خانه و همچنین محل کار پدرم مواجه شدیم. همین موضوع نشان می‌داد او چقدر در میان شهروندان و مردم شهر محبوب می باشد.

هیچ‌گاه خلأ حضورش را حس نکردیم

سیاوش فردین: شخصیت پدر از قبل معروف شدن تا بعد از آن هم کوچک‌ترین دگرگونی و تغییری نکرد و همچنین تنها و فقط به واسطه حضورش در سینما محبوب شد و همچنین خبرهای جدید زندگی‌اش بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد؛ البته ما همچنان زندگی خصوصی خودمان را داشتیم. مرحوم پدرم هیچ‌وقت جهت خانواده‌اش کم نگذاشت و همچنین هیچ‌گاه نبود او را حس نکردیم زیرا و به درستی که مسائل کاری را از زندگی خانوادگی متمایز می‌کرد.

سینمایی به سبک فردین

سیاوش فردین: در آن هم زمان «سینمای فردین» یک برند محسوب می‌شد. آن درست که آقای بهروز وثوق و همچنین ملک‌مطیعی در آن هم سال شمسی‌ها حضور موثری در سینما داشتند ولی باید توجه داشت حداقل ما به عنوان خانواده فردین، پدر را بی‌رقیب می‌دانستیم؛ آن هم‌روش که دستمزد او در سینما مشخص می‌کرد جایگاهش چقدر متغایر و متفاوت از سایر هنرمندان می باشد؛ البته احترام همکارانش دائما محفوظ بود و همچنین هیچ‌وقت نسبت به هنرمندی احساس برتری نمی‌کرد.

نقاشی می‌کشید و همچنین عاشق فرش بود

سیاوش فردین: بعد از انقلاب و همچنین به دلیل عدم فعالیت در عرصه سینما هم اجازه نداد آن اتفاق تاثیری منفی در خانواده بگذارد. ما هم مثل بسیاری از خانواده‌ها از نظر اقتصادی و مالی افت کردیم. تا قبل از انقلاب خانواده مرفهی بودیم. بعد از آن دوران به دلیل جریمه‌هایی که پدر بایستی و حتما پرداخت می‌کرد با مشکلاتی مواجه شدیم. او شرکایی داشت که از ایران رفته بودند و همچنین بدهی‌های‌شان به گردن مرحوم پدرم افتاده بود. همه آن اتفاق‌ها با بیکاری همزمان شد تا آنکه اراده و تصمیم راسخ گرفت کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل غیره ای انتخاب کند و همچنین مغازه فرش‌فروشی در میدان ونک باز کرد که بعدها آن هم مغازه به قنادی تغییر پیدا کردن شد.

پدرم از قدیم عاشق فرش بود و همچنین در منزل و خانه ما دائما بیش از متراژ منزل و خانه فرش وجود داشت که آنها را روی هم می‌انداختیم. او هر شهری مثل اصفهان، تبریز و همچنین. . . می‌رفت چند تخته فرش با خودش می‌آورد. پدرم دستی در هنر داشت و همچنین نقاشی هم می‌کشید؛ به همین خاطر نقوش فرش دائما جهت او دوست داشتنی و جذاب بود. جذاب و جالب آنکه در کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل جدیدش هم موفق و همچنین متغایر و متفاوت عمل کرد. دکور مغازه فرش‌فروشی فردین خیلی زیاد متغایر و متفاوت از سایر مغازه‌ها بود. از آن هم به بعد تغییر و همچنین تحول عمده‌ای در فرش‌فروشی‌ها به وجود آمد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

خانواده فردوین

البته فرش‌فروشی را هم بعد از مدتی به قنادی تغییر پیدا کردن کرد. زمانی بود که زیرخاکی در فرش‌فروشی و همچنین آنتیک‌فروشی‌ها معامله می‌شد و همچنین پدر اراده و تصمیم راسخ گرفت تا مساله‌ای پیش نیامده مغازه را به قنادی تغییر پیدا کردن کند.

هرگز منزل و خانه‌نشین نشد

سیاوش فردین: پدربزرگم کارمند اداره تسلیحات بود و همچنین در خیابان ری باربندسازی داشت. شرایط اقتصادی و مالی متوسط او بعد از آنکه فردین وارد عرصه سینما شد، خیلی زیاد تغییر کرد. پدرم در انجام هر کاری خیلی زیاد موفق بود؛ از کشتی، هنر و همچنین فرش‌فروشی گرفته تا نفوذی که در عرصه سینما داشت. او به هیچ‌وجه بعد از انقلاب افسردگی نگرفت؛ البته از آن قبیل شایعات زیاد مطرح شد.

جهت خود من هم جذاب و جالب بود که چقدر تغییر کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل جهت او آسان بود. هر تصمیمی که می‌گرفت اجرا می‌کرد و همچنین به پس نتیجه آن می شود که مطلوب هم می‌رسید؛ البته جهت پدر هم با توجه به موفقیتش در عرصه سینما، جدایی آسان نبود ولی آن موضوع هیچ‌وقت باعث نشد زندگی اصلی را کنار بگذارد و همچنین منزل و خانه‌نشین می شود. آن بحث و داستان جهت بسیاری از هنرمندان پهناور و بزرگ دنیا هم اتفاق افتاد ولی فردین به دلیل سابقه کشتی و همچنین روحیه ورزشکاری که داشت آن اجازه را به خودش نداد که زندگی روزمره را رها کند و همچنین منزل و خانه‌نشین می شود.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

فردین و همچنین شوهر یا همسر خود

در آرامش کامل از آن دنیا رفت. . .

نارملا عین‌الدین: شب قبل از فوت آقای فردین، شام ‌مهمان منزل و خانه‌شان بودیم. همه‌چیز مثل دائما بود و همچنین تنها و فقط به نسبت روزهای قبل کمتر صحبت می‌کرد. فردای آن هم روز حدود ساعت چهار بعدازظهر بچه‌ها را با سیاوش پارک برده بودیم که برادر همسرم به سیاوش زنگ زد و همچنین خیلی ناگهانی اعلام کرد که پدر فوت شده می باشد. سیاوش شوکه شد. به منزل‌شان رفتیم.

مادر همسرم تعریف کرد که از ظهر آن هم روز احساس درد داشت و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کرد یک معده‌درد ساده می باشد؛ البته حال عمومی‌اش خوب بوده و همچنین تنها و فقط دردی خفیف در قفسه سینه احساس می‌کرده می باشد. اورژانس می‌آید و همچنین تشخیص می‌دهد که ممکن می باشد از قلبش باشد. تا آنکه یک قرص نیتروگلیسیرین می‌خورد و همچنین می‌خوابد. مادر همسرم مدام به او سر می‌زده و همچنین حالش مساعد بوده می باشد تا آنکه جهت خوردن قهوه صدایش می‌کند و همچنین متوجه می‌می شود که خیلی زیاد آرام و همچنین بی‌سرو صدا فوت کرده‌ می باشد.

روزهای آخر عمر استرس داشت. . .

سیاوش فردین: پدر روزهای آخر زندگی در سلامت کامل بود و همچنین ورزش می‌کرد؛ البته آن قسمتهای آخر استرس کاری داشت و همچنین درگیر دادستانی هم بود که در نهایت سینما جمهوری فعلی واگذار شد. پدرم مشکلی با آن موضوع نداشت ولی باید توجه داشت خواهرها و همچنین برادرم معتقد بودند نباید آن سینما واگذار می شود و همچنین جهت آن موضوع تمام تلاش‌مان را کردیم که البته تمام دغدغه‌ها و همچنین استرس‌هایش جهت پدر بود. قبل از فوت مرحوم پدرم هم چند بار شایعه کردند که فردین فوت شده می باشد. جهت پدر مهم نبود و همچنین گاهی می‌خندید و همچنین می‌گفت بعضی‌ها عادت به آن کار دارند.

نمی‌دانستند فردین در ایران زندگی می‌کند

سیاوش فردین: فوت پدر از طرف رادیو اعلام شد و همچنین شهروندان و مردم شهر متوجه شدند. دو ساعت بعد از شبکه‌های متنوع و گوناگون و مختلف جهت پوشش آن خبر به منزل و خانه‌مان آمدند. مراسم خاکسپاری محمدعلی فردین خیلی زیاد شلوغ شد. جذاب و جالب آنکه خیلی از شهروندان و مردم شهر نمی‌دانستند او در ایران زندگی می‌کند.

نارملا عین الدین: موضوعی که دائما در خاطرمان می‌ماند زمانی می باشد که آقای فردین را از غسالخانه آوردند. هوا کاملا آفتابی بود ولی باید توجه داشت به محض آنکه جسم با خاک تماس پیدا کرد، باران گرفت. انگار آسمان هم جهت محمدعلی فردین گریست و همچنین بعد هم بلافاصله آفتاب شد.

دوستی خانواده فردین و همچنین تختی

سیاوش فردین: از آن هم سال شمسی‌های کودکی رفت و همچنین آمد بسیاری با مرحوم تختی داشتیم. دوستی تختی و همچنین فردین خیلی زیاد عمیق بود. تمام اطرافیان هم آن موضوع را می‌دانستند. به یاد دارم قبل از فوت آقای تختی جایی ‌مهمان بودیم، هنگام و زمانی که به منزل و خانه رسیدیم خدمتکار منزل و خانه گفت آقای تختی دو بار تماس گرفته می باشد. متاسفانه صبح روز بعد پدرم با مادر تماس گرفت و همچنین گفت که تختی فوت شده می باشد. مادرم خیلی زیاد شوکه شد. مرحوم تختی از هنگام و زمانی که ازدواج کرد تا زمان فوتش هفته‌ای سه، چهار روز به منزل و خانه ما می‌آمد و همچنین ارتباط خوبی با خانواده ما داشت.

نارملا عین‌الدین: هنگام و زمانی که به آقای فردین پیشنهاد ایفای نقش تختی را دادند، او گفت به جای تختی بازی نمی‌کنم ولی به شرطی آن پیشنهاد را قبول می‌کنم که کارگردان آن فیلم دیدنی و جذاب خودم باشم.

مهاجرت به آمریکا و همچنین بازگشت به درخواست پدر

سیاوش فردین: سال شمسی ۵۵ همراه خواهر بزرگم جهت تحصیل به آمریکا رفتم. حدود ۱۳ سال شمسی آنجا بودیم. در ابتدا قرار بود جهت یک دوره چندساله تحصیلات تکمیلی به آمریکا برویم که با انقلاب همزمان شد. سکونت در آمریکا خیلی زیاد سخت گذشت ولی باید توجه داشت مسائلی وجود داشت که پدر ترجیح می‌داد فعلا همانجا بمانیم. در رشته بازرگانی تحصیل کردم. هیچ علاقه‌ای به آن رشته نداشتم. از کودکی با هنر پهناور و بزرگ شدم و همچنین به همین خاطر دوست داشتم در یکی از رشته‌های هنری تحصیل کنم و همچنین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل پدر را ادامه دهم ولی باید توجه داشت مادرم خیلی زیاد مخالف بود.

به یاد دارم یک روز در منزل و خانه بودیم و همچنین پدرم سناریویی را که نوشته بود برایم می‌خواند تا بازی کنم. مادرم از راه رسید و همچنین با داد و همچنین فریاد گفت که به هیچ‌وجه نباید بچه‌ها وارد هنر و همچنین سینما شوند. مادر از عالم هنر دل خوشی نداشت. همین‌روش تحمل دوری از پدر و همچنین محیط سینما جهت مادرم سخت بود. دائما با مسائل مختلفی  مواجه بود که زندگی روزمره برایش سخت شده بود. آمریکا ماندیم تا آنکه به درخواست پدر به ایران بازگشتیم. خواهرم همانجا ازدواج کرده بود و همچنین من زودتر به ایران آمدم تا آنکه پدر به او هم گفت که با خانواده به ایران بازگردد.

به خاطر مادرم سراغ هنر نرفتم. . .

سیاوش فردین: بعد از گذشت آن همه سال شمسی گاهی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم کاش وارد حیطه هنر شده بودم. در آمریکا هم می‌توانستم تحصیلاتم را در باره هنر ادامه دهم و همچنین مادرم متوجه نشود. ولی باید توجه داشت به دلیل احترامی که جهت او قائل بودم دوست نداشتم به گوشش برسد و همچنین ناخوش و غمگین می شود. هنوز هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم در رشته‌های هنری موفقیت بیشتری در انتظارم بود.

عشق در یک نگاه

سیاوش فردین: یک سال شمسی بعد از بازگشت به ایران با همسرم آشنا شدم. چند بار قبل از آشنایی با او پیشنهادهایی از طرف خانواده مطرح شد که نپسندیده بودم. جهت اولین‌بار همسرم را در مغازه فرش‌فروشی پدرم دیدم. به اتفاق خانواده جهت خرید فرش آمده بودند و همچنین زمانی که دیدم‌شان با آن هم نگاه اول عاشق شدم. موضوع را با پدر مطرح کردم. خیلی زیاد استقبال کرد و همچنین آن آشنایی ادامه پیدا کرد. آن هم زمان ۳۴ ساله بودم و همچنین با آن وجود هنوز نیت و اراده ازدواج نداشتم. ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که همسرم را دیدم نتوانستم صبر کنم.

نارملا عین‌الدین: هنوز هم به آن موضوع فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که نیمه گمشده من در آن دنیا سیاوش بود. شاید در صورتی که در زندگی با او آشنا نمی‌شدم هیچ‌وقت ازدواج نمی‌کردم. به یاد دارم همراه پدر و همچنین مادرم جهت خرید فرش به مغازه آقای فردین رفتیم که سیاوش را به پدرم معرفی کردند. من در آن هم نگاه اول از حجب و همچنین حیای سیاوش خوشم آمد. خیلی زیاد سر به زیر بود و همچنین در عین حال ابهت مردانه ویژه ای داشت. آن مسائل را در اولین دیدار متوجه شده و همچنین روز به روز اکثرا و بیشتر با شخصیت منحصر به فرد او آشنا شدم. از طریق خانواده‌ها شش ماه با هم معاشرت کردیم و همچنین با خلق و همچنین خوی هم آشنا شدیم. بسیاری از خصوصیات آقای فردین در سیاوش هم وجود دارد؛ مثل وفاداری، خانواده‌دوستی  و همچنین احساس مسوولیت. همه‌چیزهای خوب و همچنین ایده‌آلی را که جهت یک دختر مهم می باشد سیاوش داشت.

تنها عروس خانواده فردین

نارملا عین‌الدین: ۱۷ ساله بودم که ازدواج کردم و همچنین خوشحالم از آنکه عروس آن خانواده‌ام. افرادی که از نزدیک با آقای فردین آشنا بودند می‌دانند چه طبع بلندی داشت. ارتباط و رابطه من به عنوان تنها عروس خانواده با آقای فردین خیلی زیاد محترمانه و همچنین در چارچوب ویژه ای بود. با وجود آنکه خیلی زیاد فرد فرهنگی و اجتماعی و همچنین خوش‌صحبتی بود، جذبه ویژه ای هم داشت. گاهی که آقای فردین با منزل‌ ما تماس می‌گرفت تا با همسرم صحبت کنند، سیاوش حتی در زمان تماس تلفنی هم ایستاده با پدرش صحبت می‌کرد.

جرأت نداشتم پدرجان صدای‌شان کنم

نارملا عین‌الدین: پدر همسرم را دائما با عنوان آقای فردین خطاب می‌کردم و همچنین هیچ‌وقت مثل بچه‌های‌شان جرات نداشتم پدرجان صدای‌شان کنم! من مثل همسرم در خانواده‌ای هنرمند پهناور و بزرگ نشدم ولی باید توجه داشت آقای فردین را از بچگی به عنوان هنرمندی محبوب می‌شناختم. پدرشوهرم در سه کلمه شخصیتی گرم، دوست‌داشتنی و همچنین پرابهت داشت.

بهترین خاطره از پدر همسرم

نارملا عین‌الدین: بهترین خاطره‌ای که از پدر همسرم به یاد دارم مرتبط به روزی می باشد که به سینما جمهوری (آن هم زمان جهت آقای فردین بود) رفتم. یک نقاشی سیاه‌قلم از چهره او در دفترشان بود. تا چشمم به آن تابلو افتاد به آقای فردین گفتم: آن تابلوی سیاه قلم بی‌نظیر می باشد. از من پرسید: از تابلو خوشت آمده؟ گفتم: خیلی زیاد. به منزل و خانه برگشتم و همچنین دو ساعت بعد پدر همسرم آن هم تابلوی پهناور و بزرگ را با وانت برایم فرستاد.

استاندارد فیلم دیدنی و جذاب‌های پدربزرگم متغایر و متفاوت می باشد

حنا فردین: اولین نوه پسری فردین هستم. حدودا هفت ساله بودم که پدربزرگم فوت کرد ولی باید توجه داشت خاطرات بسیاری از او در ذهن دارم. به یاد دارم هر بار که به منزل و خانه ما می‌آمد فیلمی جدید با خودش می‌آورد تا ببینیم. حتی یادم هست آخرین فیلمی که دیدیم یاقوت سه چشم بود. به نظرم استاندارد فیلم دیدنی و جذاب‌هایی که پدربزرگم بازی کرده با توجه به آنکه تحصیلات خودم هم در باره کارگردانی می باشد به نسبت باقی فیلم دیدنی و جذاب‌های کلاسیک ایرانی خیلی زیاد متغایر و متفاوت می باشد.

نوه فردین بودن مسوولیت دارد

حنا: کارشناسی رشته کارگردانی از دانشگاه سوره را دارم و همچنین در حال حاضر هم دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. هفت فیلم دیدنی و جذاب کوتاه ساخته‌ام که دو تا از آنها در جشنواره کودکان جایزه گرفته می باشد. بار مسوولیت نوه فردین بودن خیلی بالاست. اساتیدم در دانشگاه خیلی زیاد به مرحوم پدربزرگم ارادت دارند و همچنین آن خیلی ارزشمند می باشد که در فضای آکادمیک هم آن احساس وجود دارد.

می‌خواهم کارگردان شوم

حنا: ترجیح می‌دهم کارگردانی را ادامه دهم؛ البته بازیگری را هم دوست دارم ولی باید توجه داشت تا به حال فیلمنامه‌ای پیشنهاد نشده که بپسندم و همچنین دوست داشته باشم. سال شمسی‌هاست فیلمنامه‌های مختلفی پیشنهاد می‌می شود ولی باید توجه داشت نوه فردین بودن اجازه نمی‌دهد هر نقشی را قبول کنم؛ البته باز هم کارگردانی جهت من اولویت دارد. . . .

لبخند خاص فردین

سیاوش فردین: چهره و همچنین استایل فردین در عین آنکه بازیگر توانمندی هم بود در موفقیتش خیلی زیاد تاثیرگذار بود. ورزشکار بودن پدرم در بازیگری‌اش خیلی زیاد تاثیر مثبت داشت. به‌خصوص جذاب و جالب و خنده خاصش که خیلی زیاد محبوب بود. فیلم دیدنی و جذاب‌هایی مثل غزل که در آن هم تغییر چهره داد مثل فیلم دیدنی و جذاب‌های دیگر مورد استقبال قرار نگرفت زیرا و به درستی که همه فردین را با آن هم چهره و همچنین استایل دوست داشتند.

جذابیت فردین تنها به خاطر چهره‌اش نبود

نارملا عین الدین: جهت جذابیت تنها زیبایی کافی نیست. یک بازیگر موفق در کنار زیبایی، بایستی و حتما منش خوبی داشته باشد تا در میان شهروندان و مردم شهر دوست داشتنی و جذاب و همچنین محبوب می شود. بسیاری از بازیگران جدید، چه خارجی و همچنین چه ایرانی زیبا خواهند بود ولی باید توجه داشت دلنشین نیستند. مرحوم فردین در کنار چهره و همچنین اندام متناسب ویژگی‌های رفتاری ارزشمندی هم داشت. درواقع زیبایی درونش نمود بیرونی پیدا کرده بود.

چهره سوای اقتدار و قدرت بازیگری نیست

حنا: جهت ستاره شدن در سینما، چهره سوای اقتدار و قدرت بازیگری نیست؛ البته به لحاظ توانایی بازیگری هم پدربزرگم با حضور در فیلم دیدنی و جذاب‌هایی مثل باباشمل آن توانایی را به خوبی به رخ کشیده‌ می باشد.

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

همسر فردین

هنوز هم جهت شهروندان و مردم شهر زنده می باشد

سیاوش فردین: پدرم ۲۰ سال شمسی در سینما بازی کرد و همچنین ۳۵ سال شمسی از آن هم روزها می‌گذرد ولی باید توجه داشت هنوز هم شهروندان و مردم شهر پیگیر خواهند بود که خانواده فردین چه کار می‌کنند.

نارملا عین‌الدین: احساس شهروندان و مردم شهر نسبت به ما خیلی زیاد مثبت می باشد. جذاب و جالب آنکه فردین هنوز هم جهت شهروندان و مردم شهر زنده می باشد.

نوه‌هایی شبیه به پدربزرگ. . .

نارملا عین‌الدین: از فوت آقای فردین به بعد، عدم حضورش در کنارمان دائما احساس می‌می شود ولی با لطف و همچنین محبت شهروندان و مردم شهر راحت‌تر توانستیم با آن موضوع کنار بیاییم؛ البته خیلی اکثرا و بیشتر از قبل بایستی و حتما مراقب می‌بودیم به آن خاطر که توقع‌ها از خانواده آن هم مرحوم خیلی زیاد بالا بود. خداوند تبارک و تعالی را شکر که تا امروز توانستیم سرمان را در بین شهروندان و مردم شهر بالا نگه داریم. اوایل در مناسبت‌هایی مثل تولد، سالگرد فوت و همچنین. . . مزارشان خیلی زیاد شلوغ می‌شد. گاهی به‌قدری شلوغ بود که نمی‌توانستیم سر مزار برویم. هنوز هم با مرور عکس‌ها و همچنین خاطره‌هایش یادش را زنده نگه داشته‌ایم. گاهی با نگاه کردن به سیاوش و همچنین بچه‌ها یاد آن هم مرحوم می‌افتم. هر کدام از بچه‌ها بخشی از وجود آقای فردین را به ارث برده‌اند و همچنین ما تنها و فقط حضور فیزیکی او را حس نمی‌کنیم.

در طول سه سال شمسی سه عزیز را از دست دادیم

سیاوش فردین: فوت پدر جهت هر خانواده‌ای شوک سنگینی می باشد. ما تنها و فقط پدر را از دست ندادیم. مادرم هم دو سال شمسی بعد فوت کرد. برادر بزرگم سعید را هم سه سال شمسی بعد از دست دادیم. مسلما پهناور و بزرگ‌ترین صدمه فوت پدر جهت مادرم بود، زیرا و به درستی که خیلی ناگهانی بود و همچنین همه را شوکه کرد. مادر جهت آنکه خانواده سر پا بماند، خیلی زیاد تلاش کرد.

برادرم افسردگی داشت

سیاوش فردین: برادرم در سن خیلی زیاد پایین به انگلستان رفت. سعید آن هم زمان حدودا ۱۲ ساله بود. زمانی که از ایران رفت پسر خیلی زیاد شادی بود. انگلستان کشوری می باشد با آب و همچنین هوای دلگیر و همچنین ابری و همچنین خیلی زیاد با محیط ایران متغایر و متفاوت می باشد. سعید در یک مدرسه نیمه‌نظامی ثبت‌نام شد که نمی‌توانسته بود آن هم محیط را تحمل کند. اطرافیان به پدر و همچنین مادرم فشار می‌آوردند که اجازه دهید آنجا بماند، در نهایت عادت می‌کند و همچنین. . . ولی باید توجه داشت آن اتفاق نیفتاد و همچنین همین به اجبار ماندن منجر به افسردگی شدید او شد و همچنین متاسفانه زمانی هم که به ایران آمد روز به روز بدتر شد. سعید از فوت پدر به بعد خیلی زیاد تنها شد و همچنین در نهایت به دلیل فشار‌های روحی فوت کرد.

اول مجوز بگیرید تا صحبت کنیم

سیاوش فردین: به پدرم در آن هم سال شمسی‌هایی که از سینما فاصله داشت هم پیشنهادهای کاری مختلفی می‌شد؛ البته او به کارگردان‌ها می‌گفت اول سراغ مجوز بروید تا بعد راجع به ساخت فیلم دیدنی و جذاب صحبت کنیم. مرحوم ایرج قادری، آقای کیمیایی، آقای افخمی از کارگردان‌هایی بودند که به پدر پیشنهاد کار می‌دادند. بعد از فوت پدر دوستانش ما را تنها نگذاشتند. آن ارتباط بعد از فوت اکثرا و بیشتر هم شد.

هیچ‌وقت نخواست مهاجرت کند. . .

سیاوش فردین: زمانی که انقلاب اسلامی شد پدر و همچنین مادرم در آمریکا پیش من و همچنین خواهرم بودند؛ البته هیچ‌وقت نمی‌خواستند خارج از ایران زندگی کنند؛ حتی پدرم جهت فیلم دیدنی و جذاب‌هایی که خارج ساخته می‌شد هم به محض اتمام پروژه به کشور بازمی‌گشت. به یاد دارم قرارداد سه ساله‌ای با ایتالیا داشت که تجربه خوبی برایش نبود و همچنین سریع به کشور بازگشت. گاهی جهت آموزش هم به کشورهای مختلفی می‌رفت تا از دانش سینمای جهان مطلع باشد ولی هیچ‌وقت نخواست که مهاجرت کند.

دخترهایم هم نتوانستند خارج از ایران زندگی کنند

سیاوش فردین: دوست داشتیم بچه‌ها جهت تحصیلات عالیه به خارج بروند. حنا و همچنین لی‌لی را جهت ثبت‌نام به ایتالیا بردیم ولی باید توجه داشت زمانی که من و همچنین همسرم خواستیم به ایران بازگردیم دخترها هم شروع به گریه کردند و همچنین گفتند ما هم با تو بازمی‌گردیم!

نارملا عین‌الدین: شاید به آن خاطر که ما پنج فرد یا شخص خیلی به هم وابسته هستیم. به اصرار من بود که بچه‌ها خارج از کشور تحصیل کنند زیرا و به درستی که می‌خواستم به عنوان نوه‌های آقای فردین با دست پر وارد سینما شوند. بالاخره شهروندان و مردم شهر توقع بسیاری از آن بچه‌ها دارند.

نباید به اعتبار فردین لطمه‌ای وارد می شود

حنا: هیچ‌وقت به دنبال کار با کارگردانان پهناور و بزرگ نبودیم. هدف اصلی ما از پذیرفتن یک پیشنهاد بازی، داشتن داستانی قوی می باشد.

نارملا عین‌الدین: محمدعلی در آن ماه‌های اخیر پیشنهادهای مختلفی داشت ولی باید توجه داشت زمانی که سیاوش سناریو‌ها را ‌خواند به آن پس نتیجه آن می شود که ‌رسید که جهت اولین کار مناسب نیستند. به دختر دومم لی‌لی هم پیشنهاد بازی در فیلم دیدنی و جذاب‌های مطرحی داده شده می باشد. او طراحی پارچه می‌خواند.

سیاوش فردین: توقع شهروندان و مردم شهر از کسی که بعد از فردین قرار می باشد وارد سینما می شود، بالاست. دخترهایم خیلی راغب نیستند به عنوان بازیگر فعالیت کنند. محمدعلی هم بایستی و حتما حساب‌شده پیش برود. نمی‌خواهیم به اعتبار پدرم لطمه‌ای وارد می شود. روح آقای سمندریان و همچنین خانم روستا شاد، چند مرتبه با آنها در ارتباط و رابطه با فیلمنامه‌های پیشنهاد شده مشورت کردیم.

محمدعلی زمانی پدرم بود و همچنین حالا پسرم

سیاوش فردین: از کودکی حس از دست دادن پدر خیلی زیاد برایم دردناک بود. علاقه بسیاری بین ما وجود داشت. سر صحنه اکثر فیلم دیدنی و جذاب‌ها با پدر می‌رفتم. با آنکه یک نوجوان بودم روی حرفم حساب می‌کردند و همچنین نظرم را راجع به فروش فیلم دیدنی و جذاب می‌پرسیدند. جذاب و جالب آنکه دقیقا آن هم سالی که پدر فوت کرد پسرم محمدعلی به دنیا آمد و همچنین من هیچ سالی بدون محمدعلی فردین نبودم.

نارملا عین‌الدین: یک بار فردی از سیاوش سوال کرد که محمدعلی فردین چه نسبتی با تو دارد؟ سیاوش گفت: یک زمانی پدرم بود و همچنین حالا پسرم!

محمدعلی‌های فردین

نارملا عین‌الدین: آن روز‌ها خیلی زیاد از شباهت محمدعلی و همچنین آقای فردین می‌شنویم. البته ما از آن هم زمان تولد محمدعلی آن احساس را داشتیم. حدودا یک ساله بود که شروع به بازی به سبک گنج قارون کرد! نه آنکه تنها و فقط بازی کند، حالت صورتش هم خیلی زیاد شبیه آقای فردین بود؛ به‌خصوص جذاب و جالب و خنده‌هایش. هرقدر هم که پهناور و بزرگ‌تر می‌شد، نوع صحبت کردنش به آقای فردین شباهت بیشتری پیدا می‌کرد.

از آن هم اوایل ازدواج، سیاوش می‌گفت در صورتی که روزی پسری داشته باشم اسمش را محمدعلی می‌گذارم. در زمان حیات آقای فردین هم صحبتش بود و همچنین در صورتی که حنا یا لی‌لی پسر به دنیا می‌آمدند اسم‌شان را محمدعلی می‌گذاشتیم؛ البته مادر همسرم موافق نبود و همچنین می‌گفت تا زمانی که پدر زنده می باشد درست نیست آن کار را بکنید ولی سیاوش مصر بود. ما هم بعد از فوت آقای فردین پسر‌دار شدیم.

محمدعلی فردین کوچک

سیاوش فردین: هیچ‌وقت پیش نیامد که حتی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنم بازیگری می‌آید که جای فردین را بگیرد؛ حتی همکارهای خودشان اقرار می‌کنند که کسی جایگزین فردین نمی‌می شود؛ حتی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کنم پسرم محمدعلی هم بتواند جایگزین فردین سینما باشد. او بایستی و حتما وارد سینما می شود و همچنین توانایی‌اش را هم دارد.

نارملا عین‌الدین: خیلی از بازیگرها نه پیشینه اسپورت و ورزشی آقای فردین را دارند و همچنین نه بازیگر ماهری خواهند بود. فردین شدن کار آسانی نیست. محمدعلی هم در صورتی که دوست داشته باشد جای پدربزرگش را بگیرد، خیلی بایستی و حتما تلاش کند تا شاید بتواند محمدعلی فردین کوچک باشد.

محمدعلی: خودم که خیلی دوست دارم مثل پدربزرگ باشم! (می‌خندد)

زندگینامه فردین به کارگردانی دخترم و همچنین بازیگری پسرم

سیاوش فردین: از ساختن فیلمی در ارتباط و رابطه با زندگینامه پدرم استقبال هم می‌کنیم؛ البته در صورتی که در حد اسم و همچنین اعتبارش باشد.

نارملا عین‌الدین: محمدعلی صبح با عشق بازیگری از خواب بیدار می‌می شود. راستش پهناور و بزرگ‌ترین آرزوی من آن می باشد که فیلمی به کارگردانی حنا در ارتباط و رابطه با زندگینامه فردین ساخته می شود و همچنین محمدعلی هم در آن هم بازی کند.

حنا: البته ممکن می باشد قابل ساخت نباشد. پرداختن به آن موضوع در صورتی که به‌درستی انجام نشود، ارزش پدربزرگم را پایین می‌آورد. او دائما می‌گفت آن شهروندان و مردم شهر مرا فردین کردند و همچنین من هیچ جای غیره ای را جهت زندگی انتخاب نمی‌کنم. عملکردش هم مصداق همین صحبتش بود.

ساخت مستند زندگینامه فردین

سیاوش فردین: مستندی در ارتباط و رابطه با زندگی فردین در حال ساخت می باشد و همچنین کامل در جریان فرآیند آن هم هستیم؛ حتی جهت تهیه به گفته و همچنین مصاحبه کمک‌شان کردیم که به سراغ چه افرادی بروند. حدود سه سال شمسی و همچنین نیم می باشد که آن کار در حال ساخت می باشد. از کارگردان مستند خواستم ارزش پدرم حفظ می شود.

هر هفته به یاد پدربزرگ

حنا: برنامه جذاب و جالب و خوب منسجمی جهت دیدن فیلم دیدنی و جذاب‌های پدربزرگ داریم. دوستان‌مان هم زمانی که برنامه جذاب و جالب و خوب شب فیلم دیدنی و جذاب دارند بدون آنکه ما پیشنهادی کنیم فیلم دیدنی و جذاب‌های پدربزرگ را جهت تماشا انتخاب می‌کنند.

پهناور و بزرگ‌ترین ثروت ما اعتبار فردین می باشد

سیاوش فردین: به لطف خداوند تبارک و تعالی جزو قشر متوسط جامعه هستیم و همچنین اسم محمدعلی فردین پهناور و بزرگ‌ترین ثروت ماست. در حال حاضر ایده ساخت عروسک‌های فردین را در خانواده مطرح کرده‌ایم و همچنین دنبال سرمایه‌گذار و همچنین افرادی هستیم که به ما در آن باره کمک ‌کنند.

شباهت عجیب من و همچنین پدربزرگ

محمدعلی: بسیاری از شهروندان و مردم شهر متوجه شباهت من و همچنین پدربزرگم می‌شوند.

نارملا عین‌الدین: از کودکی عکس‌های محمدعلی در مجلات چاپ می‌شد. هنگام و زمانی که به مدرسه‌اش رفت و آمد و مراجعه می‌کنم معلم‌هایش هم می‌گویند چقدر به پدربزرگش شباهت دارد؛ البته آن موضوع در دو سال شمسی اخیر اکثرا و بیشتر شده می باشد. جذاب و جالب آنکه گاهی مرا با دختر آقای فردین اشتباه می‌گیرند! هفته قبل در فروشگاهی مشغول خرید بودیم. مسوول باجه جلو آمد و همچنین رو به من گفت: تو دختر آقای فردین هستید؟ گفتم: خیر، عروس‌شان هستم. بعد گفت از شباهتی که دارید مشخص می باشد عروس او هستید!

همسر محمدعلی فردین همسر فردین نوه فردین فردین عکس مهری خمارلو دختر فردین خانواده محمدعلی فردین پسر محمدعلی فردین بیوگرافی جمیله فردین mohammad ali fardin

نوه فردین بودن خوش‌شانسم کرده!

محمدعلی: در سن خیلی زیاد پایین فیلم دیدنی و جذاب‌های پدربزرگ را می‌دیدم و همچنین از آن هم زمان به بازیگری علاقه‌مند شدم. جدید و تو و تازه در فیلم دیدنی و جذاب‌های کوتاه حنا هم بازی کرده‌ام! در منزل و خانه بعضی از سکانس‌های فیلم دیدنی و جذاب پدربزرگ را بازی می‌کنم. بیشترین سکانسی که دوست دارم بازی کنم مرتبط به فیلم دیدنی و جذاب‌های گنج قارون و همچنین سلطان قلب‌هاست.

حنا: استادم نمره پایان‌نامه‌ام را به خاطر بازی خوب محمدعلی داد! در صورتی که باقی بازیگران جدید فیلم دیدنی و جذاب همگی سابقه بازی در تئاتر داشتند.

محمدعلی: نوه فردین بودن خوش‌شانسم کرده! معلم‌ها خیلی هوایم را دارند.

فیلم دیدنی و جذاب‌های مورد علاقه خانواده فردین

نارملا عین‌الدین: تنها فیلمی که بعد از انقلاب اسلامی بارها و همچنین بارها دیده‌ام فیلم دیدنی و جذاب مارمولک می باشد.

سیاوش فردین: خیلی اهل تماشای فیلم دیدنی و جذاب نیستم و همچنین اکثر فیلم دیدنی و جذاب‌های جدید به دلم نمی‌نشیند.

حنا: زیرا و به درستی که رشته‌ام کارگردانی می باشد زیاد سینما می‌روم. فیلم دیدنی و جذاب ماهی و همچنین گربه جذاب و جالب بود. فیلم دیدنی و جذاب کلاشینکف را هم از آن نظر که پلان‌های خارجی بسیاری دارد، دوست داشتم.

لی‌لی: فیلم دیدنی و جذاب آذر، شهدخت و همچنین پرویز و همچنین دیگران را دوست دارم.

محمدعلی: من هم مثل حنا زیاد فیلم دیدنی و جذاب می‌بینم. فیلم دیدنی و جذاب‌های کمدی ایرانی را اکثرا و بیشتر دوست دارم و همچنین امسال دو بار نهنگ عنبر را دیدم.

خانواده فردین کدام فیلم دیدنی و جذاب‌ او را اکثرا و بیشتر دوست دارند؟

نارملا عین‌الدین: یاقوت سه چشم

سیاوش: تمام فیلم دیدنی و جذاب‌ها. من نسبت به تمام کارهای پدرم تعصب دارم.

حنا: راز درخت سنجد

لی‌لی: بابا شمل

محمد‌علی: سکه شانس و همچنین کوچه مردها

خانواده محمدعلی فردین ،همسر ،خواهر ،پسر و همچنین نوه ها +عکس در تاریخ ۷ April 2016 | 11:50 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

95-11-415

سیمرغ فیلم فجر در دستان کیست

سیمرغ فیلم فجر در دستان کیست اسامی نامزدهای کسب سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم ...

95-11-11jnews1036

کاظم افرندنیا کیست

کاظم افرندنیا کیست کاظم افرندنیا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که سابقه ۵ دهه حضور ...

همسر و همچنین دختر فرهاد ظریف +بیوگرافی و همچنین مصاحبه خواندنی

همسر و همچنین دختر فرهاد ظریف +بیوگرافی و همچنین مصاحبه خواندنی |همسر و همچنین دختر ...