دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

ویژگیهای عمومی زبان برنامه نویسی PHP

آموزش php

خصوصیات عمومی زبان برنامه نویسی PHP

هر کاربر ی دلایل ویِژگزینشه خود را برای استفاده از PHP و پیاده سازی پروگرام ای حساس با آن را دارد. از جهاتی دیگر می توان نشان داد که چنین تمایلات ی به چهار گروه اصلی طبقه بندی می شوند: کاربر دی بودن، قوی بودن، امکانات فراوان نرخ مطلوب.

کاربر دی بودن

از همان نسخه های اولیه، PHP با کاربر دی بودن آن در ذهن، ساخته شد. هدف اولیه لردورف، طراحی زبان کاملا جدید ی نبود بلکه هدف وی، حل کردن مشکلی بود که در آن زمان، راه حل آسان برای آن وجود نداشت. بعلاوه اکثر تغییر و تحولات اولیه در این زبان، هدف اصلیشان ویرایش خود زبان برنامه نویسی نبود بلکه هدف اصلی، اضافه کردن وسائل های جهت مصرف فرد ان بود. نتیجه آن شد که زبانی بوجود آمد که به فرد ان مجوز می داد حتی با کمترین دانش، پروگرام هایی قدرتمند بسازند. بعنوان نمونه، یک اسکریپت مفید PHP می تواند حاوی تنها خط PHP باشد. برخلاف C، نیازی به استفاده از اعلان جهت استفاده از کتابخانه های استاندارد نیست. برای مثال، دستورات زیر، اسکریپت کالی از PHP را نشان می دهند که هدف آن، نمایش تاریخ جاری به فرمت ماه، روز، سال است:

PHP بطور اتوماتیک متغیرها را نابود می نماید و منابع استفاده شده را در انتها اسکریپت، به سیسـتم بر می نماید . این موارد و در موارد مشابه دیگری که PHP بصورت داخلی، موارد مدیریتی و امنیتی پروگرام نویسان را حل می نماید ، این امکان را به برنامه نویسان خواهد داد تا منحصرا فقط بر روی هدف نهایی تمرکز کنند که همان پروگرام ای است که تحت وب بدرستی کار نماید .

قوی بودن

پروگرام نویسان PHP بیش از ۱۸۰ کتابخانه را در اختیار خود دارند که در مجموع چیزی بیش از ۱٫۰۰۰ تابع را حاوی می شود. اگرچه شما اقطعا لا از امکانات PHP جهت رابطه با پایگاه های داده، تغییر در فرم اطلاعات، تهیه دینامیک صفحات مطلع هستید، ولی ممکن است ندانید که PHP قادر است کارهای زیر را انجام دهد:

ساخت و ویرایش فایلهای در فرمت Adobe Flash و PDF
تحلیل حتی پیچیده ترین رشته ها با مصرف از کتابخانه های POSIX عبارات قانونمند Perl
مجوز ورود به فرد ان از طریق فایلهای خام، دیتابیس ها، و یا حتی Active Directory مایکروسافت
امکان برقراری رابطه با بسياري از پروتکلهای مختلف نظیر LDAP، IMAP، POP3، NNTP، DNS و غیره…
امکاناتی شبیه رابطه با خیلی ی از کارتهای اعتباری
و هنوز تا به اینجا حرفی از افزونه های PHP انبارهای برنامه نویسی Application Repository (PEAR) به بین نیاورده ایم که صدها بسته قابل نصب را برای افزایش امکانات PHP حاوی می شود.

امکانات فراوان

برنامه نویسان PHP به ندرت خود را مقید به استفاده از تنها یک نحوه می کنند. از طرف دیگر، کاربر ان از امکانات اختیارات وسیع ی که این زبان به آنها می دهد، دچار وحشت می شوند. بعنوان مثال، انتخاب هایی را که PHP برای پشتیبانی از پایگاه های داده، به پروگرام نویسان می دهد را در نظر بگیرید. پشتیبانی که در ورژن های اصلی موجود است، حاوی پشتیبانی از ۲۵ نوع مختلف دیتابیس است. این دیتابیس ها حاوی ، Adabas D، dBase، Empress، FilePro، FrontBase، Hyperware، IBM DB2، Infomix، Ingres، InterBase، mSQL، Microsoft SQL Server، MySQL، Oracle، Ovrimos، PostgreSQL، Solid Sybase، Unix dbm، و Velocis هستند . ضمن آنکه توابعی وجود دارند که امکان دسترس و نگرانی ی به پایگاه های داده از نوع Berkeley DB را می دهند. چندین نوع دیگر از پایگاه های داده، به طریق مشابهی پشتیبانی می شوند که از معروف ترین آنها می توان به PDO و MDB2 اشاره کرد.

امکانات انعطاف پذیر پردازش رشته ها در PHP، به فرد انی با مجموعه مهارتهای مفرق ، امکاناتی را می دهد تا نه تنها زیاد زود عملیات رشته ای پیچیده را انجام دهند بلکه به همان سرعت از پروگرام هایشان در برنامه های مشابه دیگر شبیه Perl و Phyton استفاده نمایند. علاوه بر وجود بیش از ۸۵ تابع برای ویرایش رشته ها، هر دو نوع شکل عبارات قانونمند Perl و POSIX پشتیبانی می شوند.

ترجیح می دهید تا از زبانی مصرف بکنید که از پروگرام نویسی به شکل وهله ای (Procedural programming) پشتیبانی نماید ؟ و همين طور از شی گرایی؟ در اینصورت PHP جهت هر دوی آنها، پشتیبانی جامعی را ارائه می نماید . اگرچه PHP در ابتدا زبانی کاملا متکی بر توابع بود، ولی گسترش دهندگان آن زیاد زود متوجه ارزش شی گرایی شدند و گامهایی مناسب برای پیاده سازی آن برداشتند.

PHP به شما اجازه خواهد داد تا سریع و در کمترین زمان، از توانایی های فعلی خود مصرف بکنید .

هزینه مطلوب

PHP بصورت رایگان در اختیار همگان قرار دارد. از زمان اولین نسخه آن تا به امروز، PHP هیچگونه محدودیتی را در استفاده، ویرایش، و توزیع مجدد آن نداشته است. در سالهای اخیر، پروگرام هایی که چنین شرایطی را داشته اند، بعنوان پروگرام های سورس باز نام برده شده اند. پروژه های سورس باز مثل Sendmail، Bind، Linux، و Apache تمام آنها نقش زیاد بزرگی را در روند گسترش اینترنت در مقیاس وسیع داشته اند. اگرچه رایگان بودن پروگرام های سورس بار، مهمترین خواسته مردم است ولی چندین معین ه دیگر به همان میزان از اهمییت برخوردارند:

عدم محدودیتهایی که اکثر محصولات تجاری جهت فرد ان خود اعمال می کنند: فرد انی که از برنامه های سورس باز استفاده می کنند، در اکثر محدودیتهایی که با استفاده از پروگرام های تجاری ملزم به رعایت آن هستند آزادی عمل خواهند داشت. اگرچه برخي فرق ها نیز بین مجوزهای داده شده به کاربر ان از برنامه ای به برنامه دیگر وجود دارد، ولی فرد ان بسیار زیاد آزادی عمل دارند تا برنامه را با ویرایش توزیع مجدد به محصول دیگری تبدیل کنند.

گسترش همگانی فرایند رفع ایرادات: اگرچه اتفاقی نیست، ولی پروگرام های سورس باز، از امنیت بالاتر برخوردار می باشند . چنین استاندارد کیفی، نتیجه گسترش همگانی فرایند رفع ایرادات است. از آنجاییکه سورس پروگرام بطور رایگان در اختیار همگان قرار دارد تا آن را مورد تحلیل قرار دهد، در نتیجه ایرادات امنیتی موارد آن زیاد سریع پیدا مرمت خواهند شد. این مزیت ممکن است به بهترین نحو توسط اریک س. ریموند نوشته شده باشد. وی می نویسد: “چشم ان کافی در اختیار من بگذارید تا تمام باگها را بگیرم”.

تشویق به مشارکت: تیمهای گسترش دهنده، به سازمان خاصی مربوط نیستند. هر فردی علاقه دارد توانایی آن را در خود می بیند می تواند در این پروژه کمپانی نماید . عدم اعمال محدودیت جهت اعضا، بطور وحشتناکی اعضای نخبه در پروژه را ارتقا می دهد که در نهایت منجر به ایجاد محصولی با کیفیتی بالا خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...