دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

تفاوت سرور و کلاینت

در اواسط دهه ۸۰ میلادی زمانی که اولین بار تولیدکنندگان تجهیزات شبکه، محصولات را به بازار عرضه کردند، کلمه Client/Server وارد عرصه رایانه گردید. در آن کلمه فوق صرفا در رابطه با تجهیزات سخت افزاری رایانه استفاده می شد. رایانه ی که از آن به عنوان مرکز نقل ارائه خدمات در شبکه یاد می شد را با نام Server و رایانه ی که از این امکانات استفاده می کرد را بعنوان Client می شناختند. امروزه عبارت فوق دارای یک مفهوم ویِژگزینشه است که چندان مرتبط با سخت افزار نیست. اکثرا مردم هنوز کلمه Client را به یک رایانه فیزیکی نسبت داده کلمه Server را به رایانه فیزیکی دیگری که به آن متصل سرویس هائی را ارائه می دهد، اطلاق می نمایند. مطلب فوق با اینکه درست است ولی صرفا بخش اندک از همه واقعیت های موجود در این زمینه است. کلمه فوق امروزه در مقیاس وسیع تری به خدمت گرفته می شود. به منظور آشنائی بیشتر با این کلمه مطلب ذيل را دنبال نمائيد.


خرید سرور مجازی

خرید هاست,خرید سرور مجازی,سرور مجازی ایران,هاست پربازدید

تعريف Client/Server
عموما کلاینت به رایانه ی گفته می شود که تقاضایی را از یک سرور دارد. کلاینت در لغت نامه به معنای مشتری است و مشتری کسی است که تقاضای خدماتی را از طرف فروشنده ای دارد. یکسرور می تواند در آن واحد به چندین کلاینت یا بازدید کننده خدمات رسانی نماید ، اين در حالي است كه در فناوری اطلاعات سرور پروگرام ی رایانه ی است که خدمات گوناگونی را به برنامه های رایانه ی دیگر و یا فرد انش (در همان سیستم یا سیـستم دیگر) ارائه می دهد . در تعریف عملی تر، سرور رایانه متصل به شبکه است که بر خلافبقیه رایانه ها جهت چند منظور مفرق ساخته شده است.

فرق server و Client
همان گونه كه در بالا اشاره شد، مفهوم سرور كلاينت در ابتدا با گستردگي كه در حال حاضر وجود دارد بیان نبود و با ظهور شبكه در علم كامپيوتر اين جمله نيز وارد دنياي كامپيوتر شد روز به روز بر گستردگي و مفهوم آن افزوده گرديد . امروزه اين مفهوم را از جنبه هاي مختلفي مي توان بررسي و مقايسه نمود كه در اينجا سعي شده است به دو جنبه اساسي و كاربردي اشاره و فرق هاي بين سرور و كلاينت را بيان نمائيم.

فرق server و Client از نظر برنامه نویسی
سرور كلاينت را از نظر برنامه نويسي مي توان به دو دسته زبان های سمت سرور (server side) سمت فرد (client side) تقسيم نمود، كه داراي فرق هايي مي باشند . در ذيل يه شرح اين فرق پرداخته شده است.

زمانی که ما میخواهیم صفحه وب را مشاهده کنیم، ابتدا در خواست ما به سرور میزبان آن وب سایت ارسال می شود. در این زمان عملیات و پروگرام هایی که جهت تهیه محتوای مناسب ضروری است انجام شود، برای مثال رابطه با پایگاه داده در سرور توسط زبان های سمت server انجام می شود. PHP , ASP , JSP از عبارت این زبان ها هستند . بعد از اینکه این عملیات در سمت سرور وب سایت انجام شود، خروجی برنامه به صورت کدهای سمت فرد ، به فرد فرستاده می شود. کدهایی مثل HTML , CSS , JavaScript . این کدها برنامه های سمت فرد هستند . بدین مفهوم که پردازش این اطلاعات دیگر به عهده یسرور نیست و مرورگر کاربر (برای مثال Mozilla Firefox) بایستی این کدها را پردازش کرده و نتیجه را به صورت یک صفحه وب به کاربر نمایش دهد.

فرق server Client از نظر شبكه

فرق بین این دو شبکه خیلی واضح و بزرگ است اگرچه فرق ها را از نظر فیزیکی نمی توانیم ببینیم ولی می توانیم از نظر logically آنها را بدرستی از هم تشخیص دهیم.

Peer to Peer Network:

در این نوع شبکه هیچطور centralized authority بین رایانه های شبکه نمی توانیم ببینیم در واقع هیچ نوع مرکزیت بین آنها وجود ندارد. اگر یک فرد بخواهد به منابع رایانه دیگر دساسترس ی پیدا نماید سیستم امنیتی رایانه مقصد (رایانه ی که منابع درخواست شده را در خودش دارد) نقد می نماید که رایانه درخواست دهنده اجازه دسترس و نگرانی ی به منابع را دارد یا خیر. هر رایانه در این نوع شبکه می تواند client باشد هم سرور. هر فرد می بایست local back up را خودش بگیرد، ملاحظات امنیتی بسیار زیاد خیلی اندک است رایانه های محدودی در بر می گیرد.

Client/Server Network:

بر خلاف شبکه peer to peer این نوع شبکه سیسـتم علت ی را مصرف می نماید که جهت این کار تخصص یافته است تا اطلاعات شبکه را از یک منطقه مرکزی یا centralized point مدیریت نماید که این منطقه مرکزی همان سرور است . client ها از سرور تقاضای اطلاعات می کنند و سرور است که با دادن اطلاعات یا دسترس ی به منابع به آنها جواب می دهد. شبکه های client/server نسبت به peer to peer ویژگی ها ی معین ی دارند و در یک کلام شبکه ای زیاد بسیار زیاد سازماندهی تر شده هستند . خیلی آسان تر خواهد بود که فایل ها منابع را پیدا کنیم چون آنها بر روی سرور ذخیره شده اند و از امنیت خیلی بالایی برخوردارند تمام username و passwords ها در یک database یکسان که همان سرور است ذخیره می شوند و کاربر ان نمی توانند از سرور بعنوان workstation استفاده کنند پس در نهایت واضح است که شبکه client /server کارایی خیلی بهتری دارد.
بخشی از هارد رایانه سرور است که VPS شما می تواند تمالک نماید .
توضیح ات بیشتر
به میزان انتقال داده ای که VPS شما در یک بازه ی معین انجام میدهد گفته می شود .
چنانچه این استفاده بیشتر از میزان مجاز باشد بعد از مطلع کردن شمتری فاکتور اضافه مصرف جهت آنها صادر خواهد شد.
توضیح ات بیشتر
هر نرم افزار ی که بر روی VPS نصب راه اندازی می شود و همچنین وب وب سایت هایی که بر روی آن راه اندازی میکنید از رم ستفاده میکنند، در صورتی که میزان رمی که در موقع ثبت سفارش جهت ادامه ی کار VPS کافی نباشد میتوانید به هر اندازه که احتیاج داشته باشید سیستم را ارتقا دهید.
شرح ات بیشتر
هر نرم افزار ی که بر روی VPS نصب راه اندازی می شود و همين طور وب سایت هایی که بر روی آن راه اندازی میکنید از CPU ستفاده میکنند، در صورتی که CPU که در موقع ثبت سفارش برای ادامه ی کار VPS کافی نباشد میتوانید به هر اندازه که احتیاج داشته باشید سیـستم را ارتقا دهید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...