دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

ریسک در فروش

ریسک خریدن، مانع ذهنی یا فیزیکی، واقعی یا خیالی است که باعث می‌شود فرد در مورد تمالک چیزی تجدیدنظر نماید یا دچار تردید شود. وظیفه ما، به عنوان فروشنده، این است که ریسک را شناسایی و حذف کنیم. جذاب اینجاست که معین کردن ریسک از حذف آن سخت‌تر است.


فروش فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی,طراحی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز,طراحی سایت فروشگاهی,فروش فروشگاه اینترنتی,خرید فروشگاه اینترنتی

چیزی که در نظر بعضی‌ها ریسک می‌آید، برای گاهي دیگر عین آب میل کردن است. چیزی که ممکن است در نظر فروشنده معمولی یا بی‌ارزش بیاید، در نظر مشتری ریسک بزرگی می‌آید. چیزی که ممکن است در نظر گاهي «فقط چند هزار تومان ناقابل» بیابد، ممکن است در نظر دیگران «وای خدای من، پنجاه هزار تومان!» بیاید.

معلت ه در حال اتمام است، محصول را به خوب ی معرفی کرده ‌اید، حس می‌کنید مشتری کاملا آماده است ولی یک چیزی هنوز کم است. تردیدی وجود دارد که درست نمی‌توانید توصیفش بکنید .

بگذارید کمکتان کنم. مشتری حس ریسک (خطر) می‌کند. کم‌کم بهانه‌های معمول را می‌شنوید: «اجازه بدید ازبقیه مغازه‌ها دیدن کنیم» یا «در مورد ‌اش فکر می‌کنم. بعدا بهم زنگ بزنید» یا «می بایست در مورد ش با …. حرف کنم».

در اینجا می بایست عنصر ریسک را شناسایی و از بین ببرید.

معمول‌ترین عناصر ریسک خرید یک محصول کدامند؟ در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود که بایستی به همان گونه‌ای که به ذهن مشتری می‌آید، به آن‌ها فکر کرد.

۱. قضاوت غلط در مورد موارد مالی: استرس و نگرانی از اهمیت اسکناس‌هایی که خرج شده است. خطر پول خیلی دادن یا این خطر که چیزی به اندازه ارزش پولی که داده‌ام نصیبم نشود.

۲. ریسک مالی: آیا قابل پرداخت است؟ دارم خیلی ی پول خرج می‌کنم؟ آیا از بودجه‌ام تخطی می‌کنم یا فاقد توانایی پرداخت آن خواهم بود؟

۳. من نیازی به آن ندارم: چنانچه بخرمش و هیچ‌ از آن مصرف نکنم چه؟ آیا واقعا بهش نیاز دارم؟ آیا این خطر هست که بعدا پشیمان شوم؟

۴. ممکن است همین جنس در جای دیگر ارزان‌تر گیرم بیاید: نمی‌خواهم الان بخرمش. می‌خواهم چرخی در بازار بزنم. نمی‌خواهم خطر پول بسياري دادن را به جان بخرم.

۵. آنچه در ابتدا در ذهنم تصور می‌کردم نیست: آنطور که تصورش را می‌کردم نیست (به این مسئله انتقاد بعد از وقوع می‌گویند). دارم خطر خریدن چیز غلط ی را به جان می‌خرم.

۶. قضاوت غلط در مورد کیفیت محصول: ریسک اینکه بهتر کار نکند. دارم تهدید خراب شدن آن را به جان می‌خرم.

۷. ممکن است خدمات بعد از فروشی در کار نباشد: خدمات بعد از فروشش آنطوری هست که انتظار دارم؟ آیا وقت ی که به خدماتشان نیاز دارم، در دسترس و نگرانی م خواهند بود؟

۸. احمق به نظر رسیدن: تهدید اینکه در ذهن خود و دیگران اینطور بیاید که خرید بد احمقانه‌ای کرده ‌ام. تهدید مورد تمسخر واقع شدن.

۹. فروشنده دارد دروغ می‌گوید: خطر عدم تحویل یا دغدغه‌ی اغراق کردن در مورد وعده‌ها. من به این فروشنده اعتماد ندارم.

۱۰. آیا کسی از دستم خشمگین خواهد شد: توی دردسر خواهم افتاد؟ باید برای این خرید، خطر اینکه سرم فریاد کشیده شود را به جان بخرم؟

ریسک در واقع فقدان اطمینان، اعتماد و باورپذیری است_ یا در مورد محصول یا خدمات یا کمپانی یا خود فروشنده. عدم حضـور هرکدام از این عناصر سبب تردید بازنگری مساله خرید محصول می‌شود.

بایستی ببینید آستانه‌ی تحمل ریسک مشتریانتان چقدر است. برخي آدم ‌ها بیشتر از بقیه ریسک می‌کنند. همين طور خطرات خرید محصول شما چیست؟ این موارد را لیست بکنید جواب هر کدام «از بین برنده ریسک» را در جلوی آن بنویسید. لیستی از چیزهایی که مشتری در صورت خرید محصول شما باید از دست بدهد در مقابل لیستی از منفعت‌هایی را هم که در صورت خرید به دست می‌آورد، تهیه بکنید .
ریسک را با وسائل تمام‌کننده‌ی قدرتمند جایگزین بکنید : از بین برنده‌ی ریسک

اگر نگران این هستید که وقتی آن را به خانه می‌برید کار می‌کند یا نه، نگران نباشید. همواره می‌توانید آن را برگردانید. ما می‌خواهیم که شما راضی باشید.
ما تعداد خیلی بسياري از این محصول را به شرکـت ‌هایی مثل شما دادیم ولی اگر به هر دلیل ی شرکت شما از آن خوشش نیامده، می‌توانیم پولتان را کامل پس بدهیم یا اینکه چیز دیگری جایگزینش کنیم.

ریسک امری واقعی است و یک مانع واقعی جهت فروش. بیشتر اوقات فروشنده‌ها ریسک را با اعتراض غلط می‌گیرند همچنان اصرار می‌کنند که معلت ه را تمام کنند.

ریسک‌ها احساس ات داخلی هستند که در ذهن خریدار به طور منطقی مورد قضاوت قرار می‌گیرند و توجیه می‌شوند. هیچ راه علاج «معین ی» که برای تمام موقعیت‌ها بشود از آن استفاده کرد وجود ندارد پس مراحل زیر را انجام دهید:

ریسک‌های ارتباط با محصولتان را معین بکنید .
همآهنگ با آن‌ها، از بین‌ برنده‌ها یا حتی بازدارنده‌های ریسک را فراهم بکنید .
آن‌های را روی مشتری‌هایی که بدون به زبان آوردن هیچ ی پایداری می‌کنند امتحان بکنید .
در شرح شفاف‌سازی آن‌ها مسلط شوید.

بدون ریسک چیز بسياري نصیب نمی‌شود

در مورد شما فروشندگان هم هر فروشنده‌ای که حاضر به ریسک کردن نیست، بایستی از این شغل بیرون بیاید. ریسک نه تنها در وقت قطعی کردن معلت ه، بلکه در پیدا کردن مشتری، در ارتباط گرفتن با او، در مبارزه با رقبا، در پیگیری‌های خلاقانه و در تک‌تک جنبه‌های فروش دارد آدم ‌هایی که مایل به ریسک کردن نیستند، بازی را به آن‌هایی که حاضر به این کار می باشند ، می‌بازند.

مسئله ریسک مسئله ظریفی است. تنها بهترین فروشنده‌ها آن را درک می‌کنند و تحت کنترل خود درمی‌آورند. اگر این کار را نکنید، ریسک بزرگتر وجود دارد: این ریسک که رقیب شما را از صحنه بیرون نماید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...