دانلود مقاله فارسی خرید هاست دایرکت ادمین vps آلمان خريد هاست دایرکت ادمین ارزان سرور اختصاصي هلند خرید وی پی اس خريد هاست سی پنل سفارش موشن گرافیک

رمز رسیدن به موفقیت و پیشرفت چیست؟

موفقیت

رابطه موفق تاثیر گذار مهارتی است که تمام بایستی داشته باشند زیرا رمز رسیدن به خوب یت و پیشرفت درجوانب مختلف زندگی است.

تمام رابطه برقرار می‌کنند اما این‌که یاد بگیرید چگونه بهتر رابطه برقرار بکنید نیازمند داشتن مهارت است. برای این‌که در کار تجارت موفق شوید (یا هر عرصه دیگر از زندگی)، باید بتوانید مهارت‌های ارتباطی را بهتر یاد بگیرید. برای بعضی‌ها رابطه برقرار کردن آسان است. بعضی‌‌ها ذاتاً استاد رابطه برقرار کردن‌ هستند و اعتمادبه ‌نفس بسیار زیاد بسياري برای اینکار دارند. اما بقیه چطور یاد می‌گیرند که با افراد دیگر رابطه برقرار کنند در این‌جا به ۷ راهکار جهت ایجاد رابطه خوب اشاره می‌کنیم.

اعتماد به ‌نفس

مهارت‌های مردمی بهتر با اعتماد به‌ نفس شروع می‌شود. وقتی فردی اعتماد به ‌نفس داشته باشد خیلی خوب معلوم می‌شود. اعتمادبه ‌نفس مثل آهن‌ربایی بقیه را به سمت شما می‌کشاند و رفتارهایتان نشان می‌دهد که اهمیت صرف وقت و تلاش را دارید. وقتی حس قوی نسبت به خودتان داشته باشید، زیاد زود از گپ کوتاهی که با کسی دارید قدیم فرصتی در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید بدون اتلاف زمان به قلب رابطه دست یابید.

وقتی می‌خواهید رابطه‌ای تاثیر گذار داشته باشید، یکی از مهمترین قوانینی که بایستی رعایت بکنید این است که مستقیم به چشم ‌های طرف مقابل نگاه بکنید . افرادی ‌که اعتماد به ‌نفس کافی ندارند از رابطه چشـم ی خودداری می‌کنند. خودداری از رابطه چشم ی نشانگر عدم علاقه یا بدتر از آن عدم صداقت است. ی دو نفر با نیز رابطه چشم ی برقرار می‌کنند، ارتباطی تاثیر گذار شکل می‌گیرد. رابطه چشـم ی با حرف‌هایی که می‌زنید هم اعتبار می‌بخشد.

علاقه نشان دهید

زیاد ‌ها مرتکب این غلط می‌شوند که خیلی در مورد خودشان حرف می‌زنند. هیچ‌ چیز بدتر از لاف زدن در مورد خود، رابطه را خراب نمی‌کند. یکی از بهترین راهکارها برای این‌که یاد بگیرید چگونه با مردم رابطه برقرار بکنید این است که به جای این‌که آن‌ها را مجبور بکنید به حرف‌هایتان گوش دهند، از آن‌ها بخواهید در مورد خودشان حرف بزنند. این باعث می‌شود طرف مقابل حس راحتی بیشتری کرده و اعتمادبه ‌نفسش بالا رود. همين طور موقعیتی ایجاد می‌کند که فرد مقابل هم همین کار را جهت شما بکند و به حرف‌هایتان گوش دهد.

هنرمندانه سوال بپرسید

یکی از سریع‌ترین راه‌‌ها برای شکستن قفل سکوت پرسش کردن سوال‌هایی است که به‌توان آن‌ها را بسیار زیاد آسان با بله یا خیر جواب دارد. با پرسش کردن سوالی که به جواب با جزئیات بیشتر نیاز هست، شخص مقابل بایستی توضیح بیشتری بدهد و اطلاعاتی که دارد را در اختیارتان بگذارد.

بخشی از رابطه موفق یاد گرفتن این است که سوالات ی را بیان بکنید که شخص مقابل را به فکر کردن وا دارد. چیز به دیگری منتهی می‌شود در مدت قليلي داستان‌هایی بین دو طرف منتقل می‌شود و یخ رابطه می‌شکند.

آب ‌و هوا را فراموش بکنید و بحث را از سیاست و مذهب نیز دور بکنید . در مورد ی که طرف مقابلتان پوشیده است نظری بدهید. اما می بایست سعی بکنید که طرفتان را با پرسشها تان بمباران نکنید. این باعث می‌شود شخص معذب خسته شود. یادتان باشد مکالمه را نباید به بازجویی تبدیل بکنید .

وقتی می‌خواهید اسم فردی را بپرسید، فورا آن را دوباره تکرار بکنید . بلند گفتن اسم یاری می‌کند خوبتر در خاطرتان بماند. از اسم طرف مقابلتان در طول مکالمه استفاده بکنید و لبخند زدن فراموش تان نشود.

دو بار گوش بکنید ، یک بار حرف بزنید

می‌گویند به دلیل ی خدا دو گوش یک دهان به شما داده است. دلیل آن این است که بایستی دومساوی آنچه که حرف می‌زنید، گوش دهید. دررابطه با مهارت‌های مردمی، این به مفهوم ی فرد مقابلتان حرف می‌کند، باید تمام توجه تان را به او بدهید. نبایستی غرق این فکر شوید که بعد از آن شما چه می بایست بگویید یا بعداً چه اتفاقی می‌افتد یا هر فکر بی رابطه دیگری. تمرکز بکنید ، اطلاعاتی که ارایه می‌شود را جذب کرده و راهی برای دنبال کردن حرف او با پرسیدن یک سوال ارتباط با موضوع پیدا بکنید .

در چیزهایی که طرف مقابل تان علاقه دارد، علاقه نشان دهید و چنانچه مساله بحث چیزی است که هیچ از آن نمی‌دانید، می‌توانید از آن به نفع خودتان مصرف بکنید . اطلاعات بیشتر در مورد آن موضوع کسب بکنید . اعتراف بکنید که برای تان مساله آشنایی نیست از او بخواهید که بیشتر در مورد آن با شما حرف بزند. مردم رفیق دارند چیزهایی که می‌دانند را با بقیه دربین بگذارند و این اعتماد به ‌نفس آنها را خیلی بالا می‌برد. وقتی مورد مورد علاقه طرف مقابلتان را پیدا کردید، دیگر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

توانا بود هرکه دانا بود

رابطه تاثیر گذار و موفق با دانش شروع شده و خاتمه می‌یابد. افرادی ‌که مسافرت می‌کنند، مطالعه می‌کنند یا از جریانات روز باخبرند جهت هم‌صحبتی فوق ‌العاده‌اند. هرچه فردی تجربیات از زندگی داشته باشد، خوبتر می‌تواند با دیگران رابطه برقرار نماید .

افرادی ‌که مسافرت می‌کنند توانایی این را دارند که فرهنگ‌ها مردمان دیگر را خوبتر درک کنند و آن‌هایی که خیلی مطالعه می‌کنند، در مورد تمام موضوعات اطلاعات کافی دارند می‌توانند را با هر مکالمه‌‌ای تطبیق دهند. شخصی که در کار ‌های مختلف کمپانی دارد، مطمئنا می‌تواند با افراد دیگر وجه اشتراک پیدا کرده و مکالمه را به جریان بیندازد.

ریسک بکنید

عزت نفس نیز معنای اعتماد به‌ نفس است و حتی با وجود طرد شدن، عزت نفس یک شخص هیچ تغییری نمی‌کند. بیشتر وقت‌ها افراد بخاطر اینکه از طرد شدن وا تمام دارند، از فرصت‌ها مصرف نمی‌کنند. طرد شدن باعث می‌شود فرد حس حقارت نماید . در واقع یت، طرد شدن عزت نفس فرد را تغییر نمی‌دهد. شما همان شخص باقی می‌مانید، به همان اندازه ارزشمند و خیلی مهم که قبل از شروع مکالمه بودید.

هیچ‌کس نمی‌‌تواند عزت نفس شما را بگیرد. فقط خودتان هستید که می‌توانید این‌کار را بکنید. طرد شدن تازمانی‌که اتفاق نیفتاده است یک توهم است، براي چه بایستی وقتتان را نگران این‌که اگر این اتفاق بیفتد یا آن اتفاق بیفتد هدر دهید؟ از فرصت استفاده بکنید برای آنچه که می‌خواهید دست به تلاش بزنید. فقط راه یاد گرفتن رابطه با دیگران از طریق تست کردن میسر است.

کم‌کم شروع کنید

یاد گرفتن این‌که چطور با آدم ‌ها رابطه برقرار بکنید زمان می‌برد و هرکس با سرعت ویژه خودش پیشرفت می‌کند. کم‌کم شروع کنید؛ سعی بکنید هربار با یکی از این نکات آشنا شوید. در پایه، یک رابطه خوب با اعتماد به نفس شروع می‌شود و این رشته‌‌ای است که تمام چیز را به وصل می‌کند. هر آشنایی کمک می‌کند اعتماد به‌ نفستان بالاتر رود و تجربیاتتان مفرق ‌تر شود. جای بهتر برای تست کردن این مهارت‌های مردمی محل کار است. وقتی حرف کردن با همکارانتان راحت‌تر شد، سعی بکنید با افرادی از رتبه‌های بالاتر مثل مدیرانتان حرف بکنید . در کوتاهی، مهارت‌هایی که یاد گرفته بودید در شما نفوذ کرده و دیگر نیاز به فکر کردن هم ندارد.

هیچ‌کس تابه‌حال نگفته است که حرف زدن با آدم ‌ها کار ساده‌ای است. جهت بعضی‌ها، به دست آوردن اعتمادبه ‌نفس لازم برای شروع مکالمه، قدم بزرگی است. این ممکن است سخت‌ترین وهله کار باشد اما ی اولین قدم را برداشتید، بقیه آن راحت‌تر خواهد شد. به خودتان ایمان داشته باشید بدانید که شما به اندازه طرف مقابلتان ارزشمند هستید. رابطه موفق و اثر گذار مهارتی است که تمام باید داشته باشند زیرا رمز رسیدن به موفق یت پیشرفت در جوانب مختلف زندگی است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا

آشنایی با مبل و نیم ست تولیدی مبلمان اداری آدینا یکی از ملزومات اتاق مدیران و بخصوص ...

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p

دانلود فیلم سلام بمبئی ۱۰۸۰p دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی جدید «سلام بمبیی» ساخته قربان محمدپور سلام ...

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟   با هر هدفی که به کیش سفر میکنید ...